Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karsan Japonya Pazarına Hızlı Giriş Yaptı

Avrupa’daki faaliyetleriyle öne çıkan Karsan, son atağını Japonya pazarında yaptı. Şirket, Altech ile anlaşma sağladığını ve Japonya özelinde araç tasarladığını duyurdu.
Karsan Japonya Pazarına Hızlı Giriş Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Romanya’da geçen yıl elektrikli otobüs ihalesi kazanan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., bu kez Japonya pazarında atılım gösterdi. Türkiye’nin ilk fason üreticisi rolünü üstlenen otomotiv şirketi, Japonya’nın en büyük şirketlerinden olan Altech ile anlaşma sağladı.

Karsan, geçen yılın ekim ayından itibaren pazarlama sürecinde faaliyet gösterdiği Japonya pazarında, makine ve teçhizat ithalatçısı Altech Co. Ltd. ile distribütörlük sözleşmesine imza attığını duyurdu.

Karsan’dan yapılan açıklamada, anlaşmayla birlikte şirketin sağdan direksiyonlu e-JEST araçları üzerine yoğunlaşacağı söylendi.

Karsan Üst Yöneticisi Okan Baş, “Kanada pazarı ile giriş yaptığımız Kuzey Amerika pazarının ardından dünyanın bir diğer ucundaki Japonya’da da Altech şirketi ile varlığımızı genişletiyoruz” diye açıklamada bulundu.

Çalışmaların hızlandığı e-JEST versiyonu için senenin sonunda Japonya’da tanıtım toplantısı yapılacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

“Japonya pazarına girerek, Türk otomotiv tarihinde de bir ilke imza atıyoruz” diyen Baş, Karsan’ın e-JEST modelinin Avrupa’daki elektrikli minibüs pazarı için 3 yıldır lider konumda olduğunu söyledi.

Baş, “Bu anlaşmayla birlikte Karsan, Avrupa’dan sonra Kanada’dan Japonya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada temsil edilir hale gelmiş olacak. Karsan olarak bu bölgelerde hem satış hem de satış sonrası servis hizmetlerimiz ile yer alacağız” diye ekledi.

KARSN TSİ 11.50 İşlem
Kaynak: Paratic Piyasalar

2022’nin son çeyreğinde zarar bildiren Karsan, 2023’ün ilk çeyreğine ait finansal raporunda satışlarda yüzde 334 artış yaşadığını paylaşmıştı.

Yıllık yüzde 66 oranında prim yapan KARSN hisseleri haftalık yüzde 3,50’nin üzerinde yükseldikten sonra TSİ 11.50 itibarıyla 9.15 liradan işleme geçti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.