Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

4,44 TL’ye İnen Karsan Hisselerinde SBK Holding Baskısı Sürüyor

Sahibinin kara para aklama suçuyla soruşturulduğu SBK Holding’in Karsan paylarını devretmesi şirket hisselerine sert satış getirirken, düşüş eğilimi iki gündür sürüyor.
4,44 TL’ye İnen Karsan Hisselerinde SBK Holding Baskısı Sürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sezgin Baran Korkmaz’a ait SBK Holding, Karsan ve Kıraça Holding’teki dolaylı paylarını sattı. Resmi açıklama dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapıldı.

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARSN) hisseleri dün öğleden sonra sert düşerken, pay devri rüzgarının etkisi Perşembe günü de devam ediyor. Karsan şu dakikalarda Petkim’den sonra en fazla işlem gören şirket hissesi konumunda.

Karsan hisseleri saat 10:36 itibarıyla %1,70 düşüşle, 4,61 liradan işlem görüyor.
Karsan Hisseleri Düşüşte
Grafik: Piyasa.Paratic.com

26 Ocak’ta 5,72 TL ile tüm zamanların en yükseğine çıkan Karsan hisseleri, Şubat ayında yatay bir performans sergiledi. Ancak bu hafta başından beri gerçekleşen gelişmeler, şirket hisselerinde sert düşüşe yol açtı.

Çarşamba günü 4,70 liradan kapanan Karsan hisselerinde, öğleden sonra tek fiyattan emir toplama işlemi getirildi. Yeni işlem gününe 4,44’ten başlayan hisseler 4,86’ya kadar çıksa da negatif bölgede kalmaya devam ediyor.

Karsan KAP Duyurusu
Kaynak: KAP

Sezgin Baran Korkmaz, daha önce ilaç şirketi Biofarma’daki hisselerini de satmıştı. Kara para aklama suçuyla soruşturması süren Korkmaz’ın otomotiv şirketi Karsan’daki dolaylı paylarını devretme kararı Pazartesi günü KAP’ta duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Devir işleminin ardından SBK’nın Kıraça Holding’deki %45’lik, Kıraça Holding vasıtasıyla da Karsan’daki %28,56’lık payı vekaleten Avukat Mustafa Levent Göktaş’a devredildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın