Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karsan Hisselerindeki Düşüşün %8’e Dayanmasıyla Devre Kesici Çalıştı

Hafta başından bu yana negatif seyreden Karsan hisseleri iki gün içinde 4,86 liradan 3,90’a geriledi.
Karsan Hisselerindeki Düşüşün %8’e Dayanmasıyla Devre Kesici Çalıştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARSN) hisselerinde pay devri gelişmesinin negatif etkisi sürüyor. Günün ikinci yarısında kayıpların %7,80’e ulaşmasıyla devre kesici uygulaması çalışıp, seans sırasında sürekli işleme ara verilerek, tek fiyat emir toplama başladı.

Saat 14:26’da %7,80 düşüşle 3,90 liradan işlem gören Karsan hisselerinde, aynı dakikada devre kesici çalıştı.
Karsan Hisseleri Sert Geriledi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Perşembe günü SBK Holding’in, Karsan ve Kıraça Holding’teki dolaylı paylarını sattığını belirten açıklamanın ardından şirket hisselerindeki kayıplar hızlandı. KARSN hisse senedi fiyatı 26 Ocak 2021’de 5,72 TL ile tüm zamanların en yükseğine çıkmıştı.

Şubat ayı boyunca 5 lira sınırında gezinen hisseler bu hafta sert satışlarla karşılaştı. Perşembe günü 4,23 liradan kapandı. Haftanın son işlem gününe 4,10 liradan başlayıp 3,90 liraya kadar geriledi.

Dün Borsa İstanbul’da işlem gören şirket hisseleri arasında en fazla düşüş Karsan Otomotiv’de gerçekleşti. Teknik göstergelere göre 3,72 – 3,83 bandı destek, 4,14 – 4,34 bandı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Günlük fiyat ortalaması 4,06 TL olan hisseler 20 günlük hareketli ortalamada 5,00, 52 günlük ortalamada ise 4,29 liradan fiyatlandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu