Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karını Yüzde 382 Artıran Şirkete Yeni Hedef Fiyat: 101 TL

Bilançosunu açıklayan ANSGR için yeni rapor paylaşıldı. Oyak Yatırım hisse için hedef fiyatını güncellerken tavsiyesini aşağı yönlü revize etti. İşte detaylar;
Karını Yüzde 382 Artıran Şirkete Yeni Hedef Fiyat: 101 TL
HABER GİRİŞ

Anadolu Sigorta (ANSGR), 2023 yılına yönelik bilançosunu paylaştı. ANSGR’nin 2023 yılında net karı bir önceki yıla göre yüzde 382 arttı. Oyak Yatırım, şirketin finansal verilerindeki değişiklik sonucunda ANSGR için yeni raporunu paylaşarak hedef fiyatını yukarı yönlü güncelledi.

Şirketin 4Ç23 net karının 486 milyon TL ile tahminin altında gerçekleştiği belirtilirken asgari ücret artışına bağlı olarak teknik karşılıklarda yapılan yukarı yönlü düzeltmeler ve artan hasarlar nedeniyle karın son çeyrekte zayıfladığı aktarıldı.

Bunların yanında yatırım gelirlerinin nispeten istikrarlı olduğu paylaşılırken portföy büyüklüğünün büyümeye devam ederken yüksek getirili enstrümanlar arasında proaktif portföy yönetiminin ileriye dönük karı olumlu yönde etkileyeceği bildirildi. Oyak Yatırım, 2024’ün ilk çeyreğinde ANSGR’den 700-800 milyon TL gelir beklediğini açıkladı.

ANSGR için bilanço ardından hedef fiyat 101,48 TL’ye çıkarken tavsiye “endekse paralel getiri”ye indi.

Karını Yüzde 382 Artıran Şirkete Yeni Hedef Fiyat: 101 TLKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Bilanço sonrasında ANSGR’de sert satışlar kendini gösterdi. 7 Şubat’ta günü 75,6 TL’den tamamlayan ANSGR, 8 Şubat’ta yüzde 10 düşerek 68 TL’ye geriledi. Hissedeki bu düşüş haftalık göstergeyi yüzde 4 ile negatife çekti. ANSGR, yıllık bazda yüzde 330 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.