Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karını Artıran Şirket Yeni Yıla 2 İhale Zaferiyle Giriyor!

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP üzerinden iki farklı ihaleyi kazandığını duyurdu. Detaylar haberde;
Karını Artıran Şirket Yeni Yıla 2 İhale Zaferiyle Giriyor!
HABER GİRİŞ

Personel ve öğrenci taşımacılığı, filo araç ve iş makinesi kiralama hizmetleri, yurt dışı toplu taşıma hizmeti gibi alanlarda faaliyet gösteren Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., iki farklı ihalede en iyi teklifi veren taraf olarak iş ilişkilerine dair yeni adımlar attığını duyurdu.

Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı iki ayrı bildirimde yeni iş ilişkilerinin içeriğine dair detaylar sundu.

İlk bildirimde, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 Aylık Ankara Personel Taşıma ihalesi işinin 22 milyon 247 bin 500 TL bedel ile ekonomik olarak en avantajlı teklif sahibi olan şirket üzerinde kaldığı belirtildi.

Kesinleşen ihale kararının şirkete tebliğ edildiği ve ihale mevzuatı kapsamında sözleşme imzalanması için davet beklenmekte olduğu ifade edildi.

Günün ikinci KAP bildiriminde ise Beyoğlu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan 12 Aylık personel taşıması ihalesi işinin 8 milyon 937 bin 585 TL bedel ile ekonomik olarak en avantajlı teklif sahibi olan şirket üzerinde kaldığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Aynı şekilde kesinleşen ihale kararının şirkete tebliğ edildiği ve mevzuat çerçevesinde sözleşme imzalanması için davet beklendiği bilgisi verildi.

Her iki yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu yönde etki etmesinin beklendiği ve işlerin 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla başlamasının öngörüldüğü de ifade edildi.

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 üçüncü çeyrek bilançosunu Kasım ayı içinde paylaşmıştı. Şirketin net karı yılın ilk dokuz aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 29, satışlar ise yüzde 41 oranında artış göstermişti.

PLTUR Hisseleri Haftayı Nasıl Kapattı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 2,67 değer kaybıyla 7.557,56 puandan tamamladı. PLTUR hisseleri, endeksten ayrışan hareketle günü yükselişle tamamladı.

PLTUR hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,7’lik yükselişle 13,8 TL seviyesine çıktı.

PLTUR Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalıkta yüzde 3,7 yeşil yakan hisseler, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 16,5 ve yüzde 13,7 oranında zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın