Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karel Elektronik’te Yüzde 101’lik Rüçhan Hakkı Başlıyor

Haberleşme sistemleri üzerine sistemler geliştiren Doğan Holding’in iştiraki Karel Elektronik’te rüçhan hakkı başlıyor. İşte detaylar;
Karel Elektronik’te Yüzde 101’lik Rüçhan Hakkı Başlıyor
HABER GİRİŞ

Türkiye’de elektronik haberleşme sistemlerinde faaliyet gösteren ve 35 yıllık deneyime sahip Karel Elektronik’e ait hisselere sahip olan yatırımcılar, sahip olduğu paylar karşılığında yüzde 101,4 oranında yeni pay alma hakkına sahip olacak. Konuyla ilgili açıklamalar Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

Şirket 200 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karışlanmak suretiyle 402,942,765,175 TL’ye yükseltiyor.

Doğan Holding’in yüzde 40 dolaylı iştiraki olan Karel Elektronik’te yeni pay alma hakları, 27 Aralık 2022 ile 10 Ocak 2023 tarihleri arasında 15 günlük dilim içerisinde kullanılacak.

Yeni pay alma hakları çerçevesinde, 1 TL nominal değerli paylar 1 TL’den satılacak. Kullanıma dahil edilmeyen rüçhan hakları ise Borsa Birincil Piyasa’da 2 iş günü süre ile halka arz olacak.

Şirketin ihraç edeceği 202,942,765,175 TL nominal değerli paylara ilişkin izahnamesi, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 23 Aralık günü onaylanmıştı. SPK tarafından onayına uygun görülen bedelli sermaye artırımı sonucunda şirketin rüçhan haklarının kullanımı yarın başlayacak.

GCM Yatırım Banner

Karel Elektronik hisseleri olumlu performansına devam ederek gün içinde yüzde 9 oranında artarak 45 TL’ye yükseldi. Şirketin yıllık kazanç oranı yüzde 294 oranında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.