Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karel Elektronik için “Endeks Üstü Getiri” Tavsiyesi

Phillip Capital, elektronik şirketlerinden biri olan Karel Elektronik için tavsiye raporunu yayımladı. İşte raporun detayları....
Karel Elektronik için “Endeks Üstü Getiri” Tavsiyesi
HABER GİRİŞ

Yatırım ve varlık yönetimi firması Phillip Capital, Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye yönelik beklenti raporunu yayımladı. Şirkete dair Endeks Üzeri Getiri tavsiyesi verilirken, 2024 yılı satış geliri tahmini de açıklandı.

Phillip Capital, bugün yayımladığı raporda büyüme potansiyeli yüksek sektörlerdeki girişimler, Daiichi satın alımının ciro ve karlılığa olan güçlü katkısı, Turkcell ile yürütülen çözüm ortaklığı, Nokia cephesinde büyüyen işler ve güçlü Ar-Ge ile yenilikçi yapısı nedeniyle Karel Elektronik’in beğenildiğini kaydetti.

Kurum, Karel için 50.20 TL hedef fiyat ve (EÜ) tavsiyesi ile önerileri başlattıklarını bildirdi.

Raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Karel’in 2023 sonu satış gelir tahmini 330 milyon Dolar ve FAVÖK marj öngörüsü yüzde 18 – yüzde 19 dolayındadır. 2024 yılı için 400 milyon Dolar civarında bir satış geliri tahmin ediyor ve FAVÖK marjının yüzde 20’lere iyileşme kaydedeceğini değerlendiriyoruz.”

GCM Yatırım Banner

TOGG’un Seri Üretime Başlaması Şirketin Gelir Rakamlarını Etkileyecek

Karel’in, TOGG’a kontrol ekipmanlarının üretim ve satışını yapmakta olduğu belirtildi. Böylece TOGG’un seri üretime başlamasının şirketin gelir rakamlarını destekleyeceği kaydedildi.

Şirketin faaliyetlerinin, karlılığı ve ortaklığı borç ödeme kapasitesi konusunda güçlü bir görünüm ortaya koymakta olduğu bildirildi.

2019 yılında başlayan Turkcell Bölge Çözüm Ortaklığı sözleşmesi, yeni bölgeler eklenerek 2025 yılı sonuna kadar geçerli olacak şekilde güncellendiği aktarıldı. Bu sözleşmenin tahmini cirosunun 6 ayda bir yapılacak fiyat düzenlemelerine de bağlı olarak yaklaşık 6 Milyar TL gelir öngörülmekte olduğu kaydedildi.

Elektronik kart tesisinde modernizasyon ve organizasyonel gelişim projeleri başlatılmış olduğu bildirildi. 2024 yılının sonuna kadar yüzde 35 verimlilik artışı ve yüzde 30 kapasite artışı hedeflendiği aktarıldı.

Yeni yatırımla birlikte bu segmentteki kar marjlarında güçlü bir toparlanma beklendiği bildirildi. Bu yatırımın şu an Sermaye Piyasa Kurulu’nun onay sürecindeki yüzde 100’lük bedelli sermaye artışı ile finanse edileceği eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.