Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karel Elektronik Hisseleri 5 Milyon Dolarlık Gelir Planıyla Artıyor

Karel Elektronik, 5 yılda 5 milyon dolar civarında bir gelir elde etmeyi planladığı yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.
Karel Elektronik Hisseleri 5 Milyon Dolarlık Gelir Planıyla Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisi hakkında bildirimde bulundu.

Dün en son 11,07 Türk lirasında kapanış yapan Karel Elektronik hisseler, bugün pozitif seyretti. Seans açılışını 11,15 Türk lirasında yapan KAREL kodlu hisse senetleri, açılışta en yüksek 11,26, en düşük 11,15 TL’yi gördü.

TSİ 11.37’de yüzde 0,50 ekside dururken gün içi aralığı 10,82 – 11,35 TL oldu.
Karel Elektronik Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Tüm göstergelerde artıda duran KAREL hisseleri, haftalık bazda yüzde 10 değerlenirken aylık bazda yüzde 28 değer kazandı. Yıllık getiri ise yüzde 117’lere çıktı.

Bugünkü KAP açıklamasında Karel Elektronik; “Vahaa Dikey Tarım Çözümleri ve Teknoloji A.Ş. (VAHAA) ile imzaladığımız sözleşme kapsamında VAHAA’nın ürünlerini üretecek ve aynı zamanda VAHAA’ya ArGe desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Üretilecek ürünlerin ev ortamında GDO’suz tohumlarla pestisitsiz bitki hasat edilmesini temin edip sağlıklı beslenmeyi destekleyeceği belirtildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Aynı zamanda nesnelerin interneti tabanlı tasarlanmış olan bu ürünlerle uzaktan kumandayla kapalı ortamda ışık, su ve besin dengesi kontrollü üretimin yapılabileceği bilgisi verildi.

Üretimlerine 2022 yılında başlanması planlanmış olan söz konusu ürünlerin satışından 5 yılda 5 milyon dolar civarında bir gelir elde edilmesi öngörüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.