Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kardemir ve Pergamon Temettü Kararını, Fonet İhalesini Duyurdu

KAP üzerinden hissedarlarını bilgilendiren KRDMD ve PSDTC kar payı dağıtım kararını, FONET ise yeni ihalesini duyurdu. İşte detaylar;
Kardemir ve Pergamon Temettü Kararını, Fonet İhalesini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler yatırımlarını, bilançolarını, temettü kararlarını, ihalelerini ve diğer gelişmelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşarak yatırımcılarını bilgilendiriyor. Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMD) ve Pergamon Dış Ticaret temettü kararlarını paylaştı.

KRDMR, yaptığı açıklamada 2022 yılı karından A,B ve D grubu hisselerine sahip olan yatırımcılara pay başına brüt 0,21 TL, net 0,19 TL temettü vereceğini bildirdi. Kar payları, Haziran ve Kasım’da 0,098 TL olarak iki eşit taksit şeklinde verilecek.

Kardemir A grubu 16,9 TL, B grubu 15,2, D grubu 18,6 TL’den işlem görüyor.

Pergamon Status

KAP’tan temettü açıklaması yapan Pergamon Status Dış Ticaret (PSDTC), geçen yılın net karından pay başına brüt 3,8 TL, net 3,45 TL kar payı dağıtacağını bildirdi. Ödemeler 29 Aralık tarihinde yapılacak.

PSDTC, günlük yüzde 0,5 artışla 33,3 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Fonet Teknoloji

Borsa İstanbul’da FONET koduyla işlem gören Fonet Teknoloji, Sivas İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihaleye yönelik açıklama yaptı. Şirket, 36 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi Hizmet Alımı ihalesine katıldığını, 22.998.363 TL ile en uygun teklifin verildiğini paylaştı.

FONET, günlük yüzde 1 düşüşle 11,4 TL’den kapanış yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.