Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kardemir 20 Milyon Euroluk Sipariş Aldı! Hisseler Olumlu Tepki Verdi

Kardemir Karabük Demir Çelik'in 20 milyon euroluk anlaşmasına hisseleri olumlu tepki verdi. Detaylar haberde...
Kardemir 20 Milyon Euroluk Sipariş Aldı! Hisseler Olumlu Tepki Verdi
Yorum

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihracat faaliyetleri hakkında açıklama yaptı.

Şirket, katma değeri yüksek ürünlerimize yönelik hız verdiği ürün ve pazar geliştirme faaliyetlerinin sonucunda; Avrupa pazarında demiryolu ürünlerine yönelik sözleşmeler yaptığını belirtti.

Kardemir, yapılan sözleşmeler kapsamında 20 Milyon Euro tutarında ihracat siparişi alındığını bildirdi.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

Şirketin Hisseleri Açıklamaya Olumlu Tepki Verdi

Şirketin borsada işlem gören (KRDMA) kodlu hisseleri açıklama sonrasında saat 15.20 itibarıyla yüzde 6,91’lik yükseliş ile 23,25 TL’den işlem gördü.

Kardemir’in (KRDMB) kodlu hisseleri saat 15.21 itibarıyla yüzde 5,81’lik yükseliş ile 21.86 TL’den, ayrıca (KRDMD) kodlu hisseleri saat 15.22 itibarıyla yüzde 4,54’lük yükseliş ile 24,88’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu