Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karar Verildi! Öğretmen Alımlarında Değişiklik Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, kamu kurumlarına işçi alımında önemli bir değişiklik yapıldı. İşte detaylar;
Karar Verildi! Öğretmen Alımlarında Değişiklik Yapıldı
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’de bugün Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Kararın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı belirtildi.

Söz konusu karar doğrultusunda Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar’da önemli bir değişiklik yapılmış oldu. Değişikliğin, yönetmeliğin 2’nci maddesine eklenen yeni bir bentle ilgili olduğu bildirildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan karara göre öğretmenlerin genel çalışma şartları, maaşları ve özlük hakları düzenlenecek. Ayrıca karar ile İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) ile İLKSAN’a bağlı işletme veya iştiraklerdeki alımlar düzenlenecek.

Değiştirilen bent, 13 Ocak 1943’teki 4357 sayılı Hususi İdarelerden Maaş Alan İlkokul Öğretmenlerinin Kadrolarına, Terfi, Taltif ve Cezalandırılmalarına ve Bu Öğretmenler İçin Teşkil Edilecek Sağlık ve İçtimai Yardım Sandığı ile Yapı Sandığına ve Öğretmenlerin Alacaklarına Dair Kanun hakkında olduğu kaydedildi.

Yapılan değişiklikle yeni alımların şartlarının ve prosedürlerinin belirleneceği ve söz konusu öğretmenlere yönelik işçi alımını kapsayacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Değişikliğin, yayım tarihinden (bugün) itibaren yürürlüğe gireceği ve yönetmeliğin uygulanmasından ise Cumhurbaşkanı’nın sorumlu olacağı eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.