Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karaismailoğlu: Yıllık 21,5 Milyon Lira Tasarruf Edeceğiz

Karaismailoğlu, Eskişehir-Sarıcakaya yolunun yapım şantiyesinde açıklamalarda bulundu ve yapılan yatırımlardan bahsetti.
Karaismailoğlu: Yıllık 21,5 Milyon Lira Tasarruf Edeceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, uzunluğu 42 kilometre olan Eskişehir-Sarıcakaya yolu hakkında detayları paylaştı.

Proje tamamlandığında, akaryakıttan 4, zamandan 17,5 olmak üzere toplamda yıllık 21,5 milyon lira tasarruf sağlanacağını aktardı. Karbon emisyon salınımının ise yıllık 863 ton azalacağını belirtti.

Eskişehir-Sarıcakaya yolunun 5 kilometresinin bölünmüş yol olarak daha önce hizmete sunulduğunu hatırlatarak kalan 37 kilometrelik bölümünün de ihalesinin tamamlandığını duyurdu.

Yıl içerisinde 4,5 kilometrelik bitümlü sıcak kaplamalı bölünmüş yol, 5,5 kilometre uzunluğunda da tek yol yapmayı planladıklarını dile getirdi. Projenin 2023 yılında tamamlanarak Eskişehirlilerle buluşturulacağını söyledi.

Eskişehir ile Ankara, Bolu, Bilecik, Kütahya ve Konya’yı bölünmüş yollarla birbirine bağladıklarını, il genelinde bitümlü karayolu uzunluğunu 92 kilometreden 320’ye çıkardıklarını dile getirdi. Çalışmalar kapsamında, 240 kilometrelik tek yol yapım ve onarımı gerçekleştirildiğini hatırlattı.

GCM Yatırım Banner
18 Milyar 53 Milyon Lirayı Aşan Yatırım

Karaismailoğlu, 2053 hedefleri doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini, Eskişehir’in ulaşım ve iletişim yatırımları için 18 milyar 53 milyon lirayı aşan harcama yapıldığını ifade etti. Şehirde, 2003’te 90 kilometre bölünmüş yol olduğunu hatırlatarak bunu 317 kilometreye çıkardıklarını belirtti.

Bakan, 3 bin 625 metreyi bulan 54 adet köprünün de tamamlanarak Eskişehirlilerin hizmetine sunulduğunu sözlerine ekledi. Projelerin hız kesmeden devam edeceğini belirterek “Eskişehir’in karayolu yatırımları için hükümetlerimiz döneminde 5 milyar 67 milyon liralık yatırım yaptık.” dedi.

Eskişehir’de hala devam eden 7 ayrı karayolu yatırımının da proje bedelinin 1 milyar 422 milyona ulaştığını duyurdu.

Diğer projelerle ilgili duyurular da gecikmedi. Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolu ve Eskişehir-Sakarlıca-Mihalgazi Yolu çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bunlara ilave olarak Sivrihisar-Eskişehir-Bozüyük Yolu, Sivrihisar-Emirdağ Ayrımı-Afyon Yolu ile Ankara-Eskişehir bağlantı güzergahlarındaki köprü onarım faaliyetlerinin de aktif olarak sürdürüldüğünü söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın