Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karaismailoğlu: Hedef 270 Milyon Yolcu

Karaismailoğlu, “Dünya Fotoğrafçılar Günü” dolayısıyla sergi ziyaretinde bulundu. Türkiye’nin ulaşım tablosuna dair bilgiler paylaştı. İşte detaylar,
Karaismailoğlu: Hedef 270 Milyon Yolcu
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Demir Kanatların Objektifinden” adlı sergiyi ziyaret etti.

Karaismailoğlu, Ankara YHT Garı’nın önemli bir eser olduğunu dile getirerek demir yollarının Türkiye için ekonomik, kültürel ve tarihi açıdan çok kıymetli olduğunu belirtti.

Türkiye’de demir yollarında yıllık 19,5 milyon yolcu taşımacılığı yapıldığını bildirerek gerçekleştirmek istedikleri rakamın 270 milyon olduğunu söyledi.

Demir yollarındaki yük taşımacılığını 440 milyon ton yapmayı planladıklarını, söz konusu yatırımlarla Türkiye’ye istihdam, üretim ve turizm açısından yarar sağlamak istediklerini duyurdu.

“Hedefimiz Hızlı Tren Kültürünü Geliştirmek”

Bakan, hedeflerinin hızlı tren kültürünü geliştirmek ve hızlı trendeki konforu, güvenliği ve keyfi tüm Türkiye’ye yaşatmak olduğunu vurguladı. Söz konusu planların yapıldığını, 28 bin kilometrelik demir yolu ağını Türkiye’de tesis edebilmek için çalışmalar yaptıklarını aktardı. Mevcutta 4 bin 500 kilometrelik hızlı tren ağının olduğunu sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Gaziantep ve Mardin’de gerçekleşen kazalara da değindi. Bu olayların kendilerini üzdüğünü, bu doğrultuda kazaların minimum seviyeye inmesi için 28 bin 700 kilometre bölünmüş yol ağı yaptıklarının altını çizdi.

Kazaların yol kusurundan kaynaklı olmadığını, incelemelerin ve soruşturmaların neticesinde sebeplerin ortaya çıkacağını açıkladı. Mardin-Derik’teki kaza nedeniyle alternatif yol çalışmaları yaptıklarını belirtti. İç İşleri Bakanlığı ile istişare halinde olduklarını sözlerine ekledi.

Yaptıkları yatırımlar ile birlikte trafik kaza oranlarını yüzde 80 azalttıklarını ve 38 bin bölünmüş yol ağı hedefine ulaşmak için çalıştıklarını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın