Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

‘Kara Pazartesi’ Kahini Jones’dan Borsa Tahmini

1987 piyasa çöküşünü tahmin eden Paul Tudor Jones, ABD'de olası bir resesyon sonrası borsanın muhtemel durumu hakkında konuşarak güvenli yatırım araçlarından bahsetti.
‘Kara Pazartesi’ Kahini Jones’dan Borsa Tahmini
HABER GİRİŞ

ABD ekonomisinin bir durgunluğa girme olasılığının borsa üzerindeki nasıl bir etki olabileceğine dair konuşan milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones’ın açıklamaları dikkat çekti. “Kara Pazartesi” olarak adlandırılan 19 Ekim 1987’de dünya borsalarının çöküşünü tahmin eden Jones, olası bir resesyon öncesi borsanın muhtemelen yüzde 12 gerileyeceğini söyledi.

Jones, mevut durumu ‘şu ana kadar gördüğüm en tehditkar ve zorlu jeopolitik ortam’ olarak tanımlarken, söz konusu ortam içinde hisse senetleri konusunda olumlu olmanın zor olduğunu aktardı.

ABD’nin II. Dünya Savaşı’ndan sonra en zayıf mali konumunda olduğunu bildirdi. Bunun gerçekten zor bir dönem olduğunu dile getirdi.

Güvenli Liman Altın ve Bitcoin

Hisse senetlerinden uzak durulması gerektiğini belirten Jones, güvenli limanın altın ve Bitcoin olduğunu söyledi. Söz konusu yatırım araçlarının kendi portföyünün büyük bir yüzdesini aldığını belirtti.

ABD’nin zorlu bir siyasi dönemden geçeceğini, İsrail ve Ukrayna başta olmak üzere birçok jeopolitik sorunla karşı karşıya kalınacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcı Jones açıklamalarını sonlandırırken şu ifadeleri kullandı:

“Resesyonda piyasa genellikle Bitcoin ve altın gibi gerçekten uzun varlıklardan oluşur. Yani muhtemelen şu an ile resesyonun gerçekten gerçekleşmesi arasında bir noktada altına dönüşmesi gereken 40 milyar dolarlık bir satın alma var. Yani evet, Bitcoin’i seviyorum ve altını da seviyorum.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.