Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kâr Payı Ödemeyeceğini Açıklayan Kerevitaş’ın Hisseleri 6 Lira Sınırında

SuperFresh ürünleriyle tanınan Kerevitaş, 2020 dönemi için kâr payı dağıtımının yapılmayacağını söylerken, hisseleri 6 lira sınırında seyrediyor.
Kâr Payı Ödemeyeceğini Açıklayan Kerevitaş’ın Hisseleri 6 Lira Sınırında
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş (Kerevitaş) 2020 yılı dönemi kârı için temettü ödemesi yapmayacağını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, ticari zarara bağlı olarak dönem için kâr payı ödemesi yapılmaması konusunun teklif edileceği söylendi.

Kerevitaş KAP’a yaptığı bildirimde, “Şirketimizin 31/12/2020 yılı sonu itibariyle Vergi Usul Kanunu’na göre ticari zararı oluştuğundan 2020 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmamasının Genel Kurul’a teklif edilmesine karar verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Şirket ilgili dönemde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) göstere 415.726.204 lira net dönem kârı yazarken, yasal kayıtlara göre 1.864.126 lira zarar açıkladı. SPK’ya göre; net dağıtılabilir dönem kârı ise 59.214.989 lira düzeyinde bulunuyor. Ancak zarar nedeniyle Genel Kurul’a bu teklifin yapılacağı bilgisi verildi.

Kerevitaş hisseleri açıklamanın geldiği sırada (TSİ 17.15 sularında) %0,34 oranında yükselişle 5,99 liradan işlem görmeye başladı.
Kerevitaş Hisseleri %0,34 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 5,96 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne aynı seviyeden başladı. Açılışın hemen ardından 6 liranın üstünü kaydetmeye başlayan hisseler, TSİ 14.50 sularında 6,17 liraya kadar yükseldi. Ancak bu yükselişin ardından hızlı bir düşüş kaydetmeye başladı.

Borsa İstanbul’da işlem gören KERVT kodlu hisseler, günün en düşük seviyesini 5,95 lira ile kaydetti. Hisseler kapanışa doğru sınırlı bir yükselişle 6 lira seviyesinde kalmaya zorlanırken, birinci destek noktasını 5,91 liraya taşıdı. İlk direnç noktası ise 6,13 lira seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Kerevitaş hisseleri haftalık bazda %5’e yakın değer kaybederken, aylık bazda %7,65 düştü. Hisselerin yıllık getirisi ise %62,39 düzeyinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.