Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu Personeline OHAL Kapsamında Yeni Tedbirler Alındı

Deprem bölgesinde ilan edilen OHAL kapsamında kamu personeline ilişkin alınan yeni tedbirler Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde;
Kamu Personeline OHAL Kapsamında Yeni Tedbirler Alındı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında ilan edilen şehirlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilere ilişkin bazı tedbirler bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tedbirlere ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli ve çevre 10 ili etkileyen depremler nedeniyle OHAL ilan edilen illerdeki kamu çalışanlarının idari izinli sayılacağı yer aldı.

Deprem bölgesini kapsayacak şekilde Erdoğan’ın 8 Şubat tarihinde aldığı OHAL kararına istinaden kamu personelinin, ihtiyaç duyulan birimlerde görevlendirilebileceği belirtildi.

Terfi ve Emeklilikte Hesaba Katılacak

Geçici görevlendirilen kamu personelinin özlük haklarının devam ettiği, geçici görev süresininse terfi ve emeklilikte hesaba katılacağı da kaydedildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşların terfilerininse başka bir işleme gerek kalmaksızın süresinde yapılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Geçici görevlendirilen kamu çalışanlarının, görev aldıkları kurumda geçirdikleri süre de bağlı bulundukları kurumda geçirilmiş sayılacağı aktarıldı.

Yayımlanan kararnameye göre akademik unvanların kazanılması için gerekli şartlar saklı olduğu iletildi. Görevlendirilen kamu çalışanlarınınsa görev aldıkları kuramların mevzuatına uymakla yükümlü olduğuna dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın