Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu Kurumlarında Taban ve Tavan Ücretler Belirlendi

Cumhurbaşkanı imzasıyla yayımlanan ilanda bazı kamu kurum ve kuruluşlarında verilecek ücretlere ilişkin kararlar kamuoyuyla paylaşıldı.
Kamu Kurumlarında Taban ve Tavan Ücretler Belirlendi
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kredi garanti fonu limitindeki değişikliğin yanı sıra bazı kamu kurum ve kuruluş çalışanlarının taban ve tavan ücretleri hakkında alınan kararlar yer aldı.

Cumhurbaşkanı imzasıyla alınan kararla, İller Bankası’nda görevli olan sözleşmeli personele verilecek maaş, sosyal yardım, tazminat, ödenek, vekalet ücreti, prim ile diğer isimlerle yapılan ödemelerin brüt aylık ortalaması bu yılın ikinci altı ayından itibaren 19 bin 756 liradan düşük olmayacak.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı
(TPAO) için belirlenen fiyatlarda genel müdürlere 79 bin 584 liradan, diğer personele 68 bin 478 liradan yüksek ücret verilmeyecek.

Söz konusu tavan ücret İller Bankası’nda genel müdürler için 71 bin 741 lira, genel müdür yardımcıları için 66 bin 839 lira, diğer personel için 57 bin 85 lira olacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. (TEMSAN) ve Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’de genel müdürler için 70 bin 699 lira, diğer personel için 57 bin 925 lira tavan sınır olarak belirlenecek.

GCM Yatırım Banner

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) ile İller Bankası yönetim kurulu üyelerine verilecek ücretler Genel Kurul tarafından belirlenecek olup, baz alınan net 15 bin 661 lira için yönetim kurulu başkanına bu ücretin iki katı verilmeyecek.

Denetim kurulu üyelerine verilecek ücret ise yönetim kurulu üyeleri için belirlenen ücretin dörtte üçünü aşmayacak.

Yönetim ve Denetim Kurullarına Ek Ödeme

Kararda adı geçen kuruluşların yönetim kurulu başkan ve üyeleriyle denetim kurulu üyelerine verilecek ek ödeme hakkında da karar alındı.

Buna göre Genel Kurul tarafından 15 Ocak ve 15 Temmuz tarihlerinde birer aylık ücret tutarını aşmayacak şekilde ek ödeme verilebilecek.

Ayrıca adı geçen kurum ve kuruluşlarda çalışan personele birden fazla kuruluşta görev alması durumunda bir görev için ücret verilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.