Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kacır: Ankara Tarihinin En Büyük Organizasyonuna İmza Attı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır bugünkü açıklamasında TEKNOFEST'te başkent Ankara'nın tarihinin en büyük organizasyonuna imza attığını belirtti.
Kacır: Ankara Tarihinin En Büyük Organizasyonuna İmza Attı
Yorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Anadolu Ajansı’nın (AA) 8’inci kez global iletişim ortağı olduğu, Etimesgut Havaalanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’in son gününde açıklamalarda bulundu. Kacır, başkent Ankara’nın tarihinin en büyük organizasyonuna imza attığını söyledi.

Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in bu sene 3 büyük şehirde düzenlendiğini kaydederek, İstanbul ve Ankara’nın ardından 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde İzmir’de yılın son TEKNOFEST’inin yapılacağını ekledi.

Ankara’da muazzam bir ilgiyle karşılaştıklarına işaret eden Kacır, “Başkent tarihinin en büyük organizasyonuna imza atmış olduk. Yarışmalara katılım 2023’te rekor kırdı. 337 bin takımda 1 milyon gencimiz, TEKNOFEST yarışmalarına katıldı.” ifadelerini kullandı.

TEKNOFEST, Hem İnsan Hem de Girişim Kaynağı Fabrikasına Dönüşüyor

Ankara TEKNOFEST’in ilk olduğunu bildirerek, ilk kez proje yarışmalarının ötesinde girişim yarışmalarıyla milletin karşısına çıktıklarını vurguladı.

2018 yılından bu yana TEKNOFEST proje yarışmalarına katılan çoğu öğrenci olan genç katılımcıların kurduğu teknoloji girişimleri ve farklı temalarda yarıştıklarına dikkat çekti.

Bakan Kacır AA muhabirine verdiği demeçte, “TEKNOFEST, Türkiye’nin hem insan hem girişim kaynağı fabrikasına dönüşüyor aslında. Binlerce, on binlerce teknoloji girişimi bu platformdan doğmuş olacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dünyada girişimcilik ve inovasyon alanında çok özgün bir modeli de hayata geçirmiş olduklarını dile getirerek, “Dünyaya da örnek olacak. Ben milletimize TEKNOFEST’e gösterdikleri ilgi ve Milli Teknoloji Hamlesi’ne kuvvetli şekilde sahip çıktığı için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bakan Kacır açıklamalarını, “Ankaralılar bizleri mahcup etmedi.” ifadeleriyle sonlandırdı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu