Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kabine Yarın Toplanıyor: Masanın Kritik Konuları Sıralandı

Erdoğan liderliğinde düzenlenecek olan Kabine Toplantısı'nda Türkiye ekonomisi başta olmak üzere iç ve dış politikadaki gelişmeler değerlendirilecek. İşte detaylar;
Kabine Yarın Toplanıyor: Masanın Kritik Konuları Sıralandı
Yorum

İç ve dış politikadaki gelişmelerin değerlendirileceği Kabine Toplantısı yarın Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bir araya gelecek. İki hafta aranın ardından yapılacak olan toplantının gündem maddeleri TRT Haber tarafından paylaşıldı.

Toplantının dış politika konuları arasında yer alan önemli başlığı Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyareti olacak. Toplantıda, Putin’in Türkiye ziyaretindeki temaslara ilişkin hazırlıkların gözden geçirileceği kaydedildi.

Bir diğer başlığınsa Güney Kafkasya’daki gelişmeler olduğuna işaret edilerek, ayrıca Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecinin de toplantı konuları arasında yer aldığı eklendi.

Avrupa’daki Eylemler Konuşulacak

Kabine Toplantısı’nda yarın Karadeniz Tahıl Girişimi’nin canlandırılmasına yönelik çabaların da ele alınacağı belirtildi.

Ayrıca toplantıda, İsveç başta olmak üzere bazı Batı ülkelerinde Kur’an-ı Kerim’e yönelik art arda düzenlenen saldırıların konuşulacağına dikkat çekildi.

Terör örgütü mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çirkin eylemlerine karşı atılacak adımların görüşüleceği bildirildi.

Yarın gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı’nda ekonomi ve terörle mücadeledeki son gelişmelerse toplantının önemli gündem başlıkları arasında yer alıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından geçen 6 ayda etkilenen 11 şehirdeki yaraların sarılmasına yönelik son bilgilerin de konuşulacağı vurgulandı.

Kabine Toplantısı’nın ardından görüşmelere ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

24 Temmuz’da 3 saat 20 dakika süren toplantının ardından Erdoğan, Türkiye ekonomisine ilişkin gündemdeki birçok konuya yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu