Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kabine Yarın Toplanıyor: Gündem Sıcak!

İç ve dış siyasetteki yoğun gelişmeleri gündemine alacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor. Masaya getirilmesi beklenen konu başlıkları haberde;
Kabine Yarın Toplanıyor: Gündem Sıcak!
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Kabine’nin yarın gündemine Orta Doğu’daki savaş gelişmelerini alması bekleniyor. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek toplantıda, dış siyasetin nasıl şekilleneceğine yönelik yol haritası çizilecek.

Filistin meselesine önem veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir aydır ajandasında tuttuğu İsrail saldırılarına Türkiye’nin tavır ve söyleminin Netanyahu hükümetine karşı gelecek şekilde oluşturulması bekleniyor.

Gazze’ye yönelik gerçekleştirilen saldırıların ele alınacağı toplantıda, Gazze diplomasisi çeşitli yönlerden değerlendirilecek.

Gazze’deki kanser hastaları ve yaralıların Türkiye’deki hastanelere getirilmesi ve Filistinli üniversite öğrencilerine burs verilmesi gibi verilecek maddi ve manevi desteklerin masaya getirilmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Ayrıca Türkiye özelindeki ekonomik gelişmeler ve terörle mücadele konuları da gündem maddeleri arasında yer alacak. (AA)

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.