Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan’dan Yatırımcılara Savaş Stratejisi

Artan jeopolitik risklere göre yönlenmeye çalışan altın için yatırımcıların kafasında soru işareti oluştu. JPMorgan’dan soru işaretlerini giderecek tahvil ve altın tavsiyesi geldi.
JPMorgan’dan Yatırımcılara Savaş Stratejisi
HABER GİRİŞ

Orta Doğu’daki gerilimlerin altın fiyatlarını ve tahvil piyasasını ne yönde etkileyeceği sorusuna yanıt ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan cephesinden geldi. Bankanın müşterileri ile paylaştığı bilgi notunda JPMorgan Küresel Piyasa Stratejisti Marko Kolanovic’in tavsiyeleri yer aldı.

Kolanovic, belirsizlik ve savaş ortamında yatırımcıların güvenli limanları tercih etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Artan jeopolitik risklerin, mevcut durumda sıkı faiz politikaları yüzünden zaten baskılanan ve riskli hale gelen varlıklar için ters bir rüzgar oluşturacağı çıkarımını yaptı.

Portföyündeki devlet tahvili ağırlığını yüzde 1 oranında artıran stratejist, tahvillerin dibi görüp görmediğinin hala belirsiz olduğunu belirtti.


Reel tahvil getirileri için geri çekilme tahminleri yüzünden emtia portföyünde ise altın ağırlığını artırarak, hisseler için “piyasa altı getiri”, emtia için “piyasa üzeri getiri” tavsiyesinde bulundu.

Kolanovic, “Perakende, lüks, otomobil gibi döngüsel sektörlerin yanı sıra kimyasallar ve yarı iletkenler için de riskler devam ediyor” diye ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın