Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan Bu Hisseler için Hedef Fiyatını Yükseltti!

ABD merkezli yatırım bankası son raporunda, BIST 100’de bazı hisse senetlerine ilişkin hedefini revize etti. Detaylar şöyle...
JPMorgan Bu Hisseler için Hedef Fiyatını Yükseltti!
Son Güncelleme: 

Borsa İstanbul içerisinde bulunduğu ralli ile yatırımcıları kendisine çekmeye devam ederken, JPMorgan’dan yeni bir rapor paylaşıldı. ABD’li yatırım bankası JPMorgan, BIST 100’de işlem gören bazı perakende hisselerine ilişkin hedef fiyatını revize etti.

Banka, Migros payı için hedef fiyatını 218 TL’den 432 TL’ye yükseltirken, tavsiyesini ise “ağırlık artırma”dan “nötr”e çevirdi. BİM payları için de paylaşımda bulunan JPMorgan, hedef fiyatını 205 TL’den 436 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “ağırlık artırma” olarak korudu.

SOKM için hedef fiyat ise 50,2 TL’den 123 TL’ye yükseltildi. Banka tavsiyesini “al”dan “tut”a çevrirdi. MGROS bugünkü güçlü açılışın etkisiyle, yüzde 2’ye yakın değer artışıyla 410 TL’den işlem görüyor. Hisse senedi bu ayın başından itibaren yüzde 10’dan fazla yükseldi. Hisse senedi geçen hafta 426 TL ile tarihi zirvesine dokunmuştu.

BIM hisseleri de tarihi zirvesine yakın seviyelerde işlem görüyor. Rekor olarak 321 TL’yi işaretleyen hisse senedi yazım itibarıyla 314 TL’den işlem görüyor. SOKM dün gerçekleştirdiği sert düzeltmenin ardından kayıplarını geri alıyor ve 65 TL ile zirvesine yakın seyrediyor. Hisse senedi geçen hafta 67 dolar ile rekorunu tazeledi.

BIST 100 dün yaşadığı sert düşüşün ardından bugün kayıplarını önemli ölçüde sildi. Güne yüzde 2’nin üzerinde kazançla başlayan endeks an itibarıyla 8410 puan seviyesinde bulunuyor.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Yatırım bankasının raporunda, enflasyon görünümüne ilişkin beklentilere de yer verildi. JPMorgan, yüksek enflasyonun Mayıs 2024’e kadar devam etmesini ve tüketimin yılın son çeyreğinde hayat pahalılığı nedeniyle zayıflamasını bekliyor.

Banka, sektörün defansif özelliklerinin güç kazanmasını ve gıda perakendecilerinin çekirdek reel kazanç büyümesi sayesinde daha iyi performans göstereceğini tahmin ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu