Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan’dan Hisse Uyarısı: 2022’nin En Düşüğüne İnebilir

JPMorgan stratejisti Kolanovic, bankacılık sektöründe yaşanan türbülans ve mevcut faktörlerin riskli varlıklardaki ralliyi baskılayacağını söyledi.
JPMorgan’dan Hisse Uyarısı: 2022’nin En Düşüğüne İnebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son haftalarda yaptığı sıra dışı yorumlarla sık sık gündeme gelen JPMorgan stratejisti Marko Kolanovic’ten bir uyarı daha geldi. Kolanovic, hisse senedi piyasalarına dair öngördüğü bazı risklere değindi.

ABD Merkez Bankası’nın (FED), 2023 yılı içinde faiz oranını indirme gibi bir niyeti olmadığını söyleyen Kolanovic, Avrupa ve ABD hisse senetlerindeki güncel duruma dair değerlendirme yaptı.

Avrupa hisse senetleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyrettiğini, ABD hisselerinin ise kayıplarını telafi ederek, daha önce görülmemiş bir ralli sergilediğini söyledi. Yaşanan bu ralliyi ise “fırtına öncesi sessizlik” olarak nitelendirdi.

Öte yandan risk duyarlılığının tersine dönmesi halinde, hisse senedi fiyatlarının 2022 yılının en düşük seviyelerine geri dönmesini beklediğini sözlerine ekledi.

Mevcut riskleri ise son dönemde yaşanan bankacılık krizi, OPEC’in üretimi kısma kararı sonrası yaşanabilecek bir petrol şoku ve küresel ekonomideki yavaşlayan büyüme olarak sıraladı.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl banka iflaslarını tetikleyen yüksek faiz oranları ve büyümedeki yavaşlamaya rağmen riskli varlıkların dayanıklılığını koruduğunu belirten isim, S&P 500 endeksinin geçen yıl yüzde 20 düşüş gösterdikten sonra, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 yükseldiğini hatırlattı.

Nasdaq 100 endeksinin ise bu yılın başından beri yüzde 20 oranında prim yaptığını söyledi.

Pazartesi günü kapanışta S&P 500 endeksi yüzde 0,37, Dow Jones yüzde 0,98 oranında artarken, Nasdaq 100 endeksi yüzde 0,25, Nasdaq kompoziti yüzde 0,27 geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın