Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan’dan Yatırımcılara Defansif Duruş Uyarısı

JPMorgan Chase & Co. stratejisti Marko Kolanovic, bankacılık krizinin yarattığı belirsizliğe karşı yatırımcıları uyardı.
JPMorgan’dan Yatırımcılara Defansif Duruş Uyarısı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bankacılık krizine dair olumlu gelişmeler olmasına ve piyasadaki kaygı havasının bir miktar azalmasına rağmen endişeler tam anlamıyla silinmiş değil. Analistler de kafaların bir hayli karışık olduğu böyle bir dönemde yatırımcılara yol gösterici tavsiyelerde bulunmaya devam ediyor.

JPMorgan Chase & Co. stratejisti Marko Kolanovic, bankacılık sektöründe meydana gelen sıkıntıların ekonomide belirsizliği artırdığını söyleyerek, yatırımcıları defansif kalmaları konusunda uyardı.

Önümüzdeki aylarda ekonomik büyüme tahminlerinin geleceğini, yapılacak olan aşağı yönlü revizyonların piyasaların algısını daha da bozabileceğini ifade etti.

Kolanovic, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir değerlendirmede ise piyasayı küçük kıyamet olasılığına karşı uyarmıştı. Yüksek enflasyonla mücadele edilen bir dönemde yaşanan bankacılık krizinin, ekonomide Minsky anı olasılığını artırdığını belirtmişti.

Küresel Piyasalar Pozitif Seyrediyor

Başarılı ismin yaptığı uyarılara karşın yatırımcılar bankacılık krizinin yarattığı korkuyu üzerinden atmış gibi görünüyor.

Pazartesi günü ABD piyasalarında ılımlı bir pozitif hava hakimdi. Dow Jones endeksi yüzde 0,60, S&P 500 yüzde 0,16 artıda kapandı.

TSİ 11.00 sularında Avrupa piyasalarında da alıcılı seyir sürerken DAX yüzde 0,44, FTSE 100 yüzde 0,45, CAC 40 yüzde 0,50, Euro Stoxx 50 yüzde 0,44 artıda işlem görüyor.

Yurt içinde ise Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yüzde 0,60 kayıpla 4.968 puanda hareket ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu