Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan’dan Güçlü Dolara Karşı Hisse Önerisi

JPMorgan Küresel Piyasa Stratejisti Kolanovic, küresel merkez bankalarının şahin tutumunun yansımalarının 2024 yılında etkisini göstereceğini ileri sürdü.
JPMorgan’dan Güçlü Dolara Karşı Hisse Önerisi
HABER GİRİŞ

JPMorgan Stratejisti Marko Kolanovic, küresel merkez bankalarının uyguladığı para politikalarına ilişkin görüşlerinin yer aldığı bir not yayımladı. Küresel merkez bankalarının agresif parasal sıkılaştırma kampanyalarına işaret eden Kolanovic, politikaların etkilerinin 2024’ün neredeyse tümünde hissedileceğini savundu.

Finansal koşulların 2022 yılının başından bu yana sıkılaştığını anımsatan Kolanovic, hızı yavaşlasa bile sıkılaşmanın devam edeceğini ileri sürdü.

Merkez bankalarının uyguladığı sıkı para politikalarının tam etkisinin ise 2024’ün büyük bölümünde görüleceğini belirtti.

Sıkılaşan finansal koşulların, gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) raporlarına yansımalarının görülmesi için tipik olarak 1-2 yıl gerekebildiğinin bilgisini verdi.

Kolanovic paylaştığı notta, küresel merkez bankalarının geçen sene uyguladığı ağır sıkılaşma politikalarının etkisinin henüz büyüme rakamlarına yansımadığının altını çizdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Güçlenen doların küresel çapta hisse senetlerine baskı yaptığına da değinen Kolanovic, defansif hisseleri ve enerji şirketlerini tercih etmeye devam ettiğine dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.