Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan: Yeni Ekonomi Ekibiyle Türkiye’ye Yatırımcı İlgisi Artıyor

JPMorgan Türkiye Masası Başkanı, yeni ekonomi ekibinin oluşturulmasının ardından Türkiye'ye yatırımcı ilgisinin artmaya başladığını söyledi. Detaylar...
JPMorgan: Yeni Ekonomi Ekibiyle Türkiye’ye Yatırımcı İlgisi Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bankacılık devi JPMorgan’ın Türkiye Masası Başkanı Burak Kaynak, yaptığı açıklamada gelişmekte olan ülkeler arasında nitelendirdiği Türkiye’ye yatırımcı ilgisinin istikrarlı biçimde artmaya başladığını ifade etti.

Kaynak, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Gaye Erkan ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapılan seminerlere dair konuştu.

“Gelişmekte Olan Ülkeler Arasında En Önemli Toplantılardan Biri”

Uluslararası Para Fonu (IMF)/Dünya Bankası toplantısı sürecinde düzenlenen Türkiye panelinin en yüksek yatırımcı sayısına ulaşan toplantı olmasına dikkat çekti.

Geçmişten bugüne Dünya Bankası-IMF yıllık toplantılarında seminerler düzenlediklerini söylerken gelişmekte olan ülkeler arasında en önemli toplantılardan birinin yapıldığının altını çizdi.

“Bu yıl, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın uluslararası yatırımcılarla bir araya geldiği bir seminer düzenledi” diyen Kaynak, özellikle seçimlerin ardından oluşturulan yeni ekonomi kadrosunun önemine vurgu yaptı.

GCM Yatırım Banner

Yeni Ekonomi Kadrosunun Önemini Vurguladı

Yeni ekonomi ekibinin işbaşı yapmasının ardından Türkiye’ye olan yatırımcı ilgisinin istikrarlı şekilde artmakta olduğu bilgisini verdi.

Dünya Bankası-IMF toplantısı sırasında düzenlenen Türkiye panelinin en yüksek yatırımcı sayısına ulaşan toplantı olmasının bunun en önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizdi.

Kaynak, sözlerinin sonunda Mehmet Şimşek’in seminerde jeopolitik ve ekonomim görünüm hakkında konuştuğunu, TCMB Başkanı Erkan’ın ise yürütülen para politikası ve enflasyon hakkında sunum yaptığını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.