Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Son Çeyrekte Beklentilerin Üzerinde Gelir Elde Etti

Yatırım bankası JPMorgan son çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Banka analistlerin tahminlerinin üzerinde gelir bildirimi gerçekleştirdi.
JPMorgan Son Çeyrekte Beklentilerin Üzerinde Gelir Elde Etti
YAYINLANMA ZAMANI

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan, geçen yılın son çeyreğine dair kazanç raporunu açıkladı. Banka ticaret birimindeki güçlü performansın desteğiyle son çeyrekte beklenenden daha iyi bir kar bildirdiğinden, hafif bir durgunluk beklentisiyle 1,4 milyar dolar ayırdığını duyurdu.

JPMorgan’ın 31 Aralık’ta sona eren üç aylık karı, bir yıl önceki 10.4 milyar dolara kıyasla 11 milyar dolar olarak gerçekleşti. JPMorgan İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon, tüketicilerin hala fazla nakit harcadığını ve işletmelerin sağlıklı kaldığını ancak ekonominin karşı karşıya olduğu bir dizi belirsizliğin etkisi altında olduğunu söyledi.

Dimon’dan Belirsizlik Vurgusu

Dimon açıklamasında, “Ukrayna’daki savaş da dahil olmak üzere jeopolitik gerilimlerden, enerji ve gıda kaynaklarının hassas durumundan, sürekli enflasyondan ve benzeri görülmemiş niceliksel sıkılaştırmadan kaynaklanan ters rüzgarların nihai etkisini hâlâ bilmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bankanın hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde 3 düştü. Yatırım bankacılığı biriminin kötü gidişatı bu çeyrekte de devam etti ve gelirler yüzde 57 düştü.

Bununla birlikte, yatırımcılar yüksek faiz oranı ortamında gezinmek için bahisleri yeniden konumlandırdıkça, ticaret geliri piyasa oynaklığından elde edildi. Banka, sabit getirili piyasalar alım satım gelirinin yüzde 12 artarken, hisse senedi alım satım gelirinin nispeten yatay seyrettiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın