Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Kripto Parasına Euro ile Ödeme Desteği Getiriyor

Yatırım bankası JPMorgan, blockchain tabanlı tokeni JPM Coin’e euro ile ödeme desteği getiriyor. Ayrıntılar haberde...
JPMorgan Kripto Parasına Euro ile Ödeme Desteği Getiriyor
HABER GİRİŞ

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan, blockchain projesi JPM Coin’i geleneksel finansa entegre ediyor. Banka, JPM Coin’i kurumsal müşteriler için euro cinsinden ödemeler sunmak üzere devreye aldı.

JPMorgan’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika madeni para sistemleri başkanı Başak Toprak’a göre JPM Coin, 21 Haziran’da euro işlemlerinde kullanılabilir hale geldi. Platformdaki ilk euro ödemesi Alman holding Siemens’in gerçekleştirdiği bildirildi.

Sistem, büyük çok uluslu şirketler de dahil olmak üzere müşteriler için toptan ödemelerin JPMorgan hesaplarına ve hesaplarından anında ve 7 gün 24 saat Euro transfer etmesini sağlıyor. Bu, genellikle yalnızca iş saatlerinde işlenen geleneksel bankacılık işlemlerini bir üst aşamaya taşıyor.

JPMorgan’dan Toprak, “Doğru zamanda ödeme yapmanın maliyet avantajları vardır. Bu, mevduatlarından daha fazla faiz geliri elde edebilecekleri anlamına gelebilir” açıklamasını yaptı. 2019’daki başlangıcından bu yana, JPM Coin kullanılarak 300 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirildi.

Artan işlem hacmi JPM Coin’i geleneksel bir finans kurumu tarafından blockchain teknolojisinin en kapsamlı kullanımlarından biri haline getirdi.

GCM Yatırım Banner

Sistem, JPMorgan’ın kurumsal müşterilerinin blockchain teknolojisini kullanarak dünyanın her yerindeki hesaplar arasında toptan ödemeler yapmasına izin veriyor. JPM Coin, JPMorgan’ın Onyx Coin Systems olarak bilinen blockchain tabanlı platformunun bir parçasıdır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.