Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Hisse Senetlerinin İlk Çeyrekte Zirveye Çıkmasını Bekliyor

Yatırım bankası JPMorgan’dan analistler, borsa rallisinin bu yılın ilk çeyreğine kadar sürmesini bekliyor. Ayrıntılar haberde…
JPMorgan Hisse Senetlerinin İlk Çeyrekte Zirveye Çıkmasını Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan analistleri, bu yılın başından itibaren kendisini gösteren borsa rallisine dair görüşlerini paylaştı. Bankanın stratejistlerine göre resesyonu masanın dışında gören ve rallinin bir sonraki ayağını bekleyen borsa boğaları, Federal Rezerv’in parasal sıkılaştırmasının sonuçlarının olması nedeniyle kendilerini hayal kırıklığına hazırlıyorlar.

Analistlere göre faiz oranı artışlarının etkisi borsa yatırımcıları için daha sıkı para politikasının ekonomiye verdiği acı henüz geride kalmadı. Stratejistler, geçen yılın 4. çeyreğinden bu yana, Çin’in yeniden açılması ve doğal gaz fiyatlarının düşeceği görüşünün etkisiyle hisselerde toparlanma aradıklarını bildirdi.

Analistlere göre Borsa Rallisi Yavaşlıyor

Bu yılın ilk çeyreğinde hisselerin güçlü kalmasını bekleyen analistler, bir sonraki ayağın daha yüksek olması için temel bir onay olmasını beklemediklerini belirtti. Bu çeyrekte rallinin azaldığına dikkat çeken analistler, bu yılın ne yüksek seviyesinin ilk çeyrekte görüleceğini öne sürdü.

ABD hisse senetleri, teknoloji ağırlıklı Nasdaq ile yıla güçlü bir başlangıç ​​yapmak için Ekim ayının en düşük seviyelerinden yükseldi. S&P 500 Ekim ayındaki en düşük seviyesinden yüzde 12’den fazla yükseldi.

Bununla birlikte, Ocak ayı enflasyonu ve istihdam verilerinin yanı sıra zayıf şirket kazançları ve artan Hazine getirileri de dahil olmak üzere beklenenden daha sıcak ekonomik raporların gelmesi, piyasanın faiz oranı görünümünü yeniden fiyatlamasına neden oldu.

GCM Yatırım Banner

FED’in faiz oranlarını 22 Mart’taki toplantısında, yüzde 4,75 ila yüzde 5 arasına çıkarması bekleniyor. Bu da 25 baz puanlık bir faiz artırımını temsil ediyor.

Stratejistler, FED’in daha düşük oranlara yöneldiğini gerçekten de görebileceklerini belirterek, “Tarihsel olarak, hisse senetleri tipik olarak FED faiz indirimine gitmeden önce dibe vurmaz ve politika bitmeden önce hiç dip görmedik” notunu düştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın