Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan CEO’su Dimon Hakkında Görevden Alınacak İddiası

JPMorgan Chase CEO’su ve başkanı Jamie Dimon, bankasının eski müşterisi ile bağlantısı nedeniyle görevden alınacak.
JPMorgan CEO’su Dimon Hakkında Görevden Alınacak İddiası
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

JPMorgan Chase CEO’su ve başkanı Jamie Dimon’un görevden alınacağı iddia edildi. Financial Times’ta yer alan habere göre Dimon, bankasının hükümlü seks suçlusu Jeffrey Epstein ile olan bağlantısı nedeniyle görevden alınacak.

Dimon’ın, Epstein ile bağlantılı iki hukuk davası için gelecekte belirsiz bir tarihte yeminli olarak sorguya çekilmeyi kabul ettiği biliniyor. Her iki dava da Ekim ayında görülecek.

JPMorgan çalışanları bankanın Epstein ile olan ilişkisine dair Dimon hakkında inceleme bilgileri olduğunu söylese de banka böyle bir inceleme hakkında bilgisi olduğunu kabul etmedi.

Diğer yandan bankanın soruşturma aşamasında yer alan bir kişi Dimon’ın Epstein ile doğrudan iletişim halinde olduğuna veya onun müşteri olarak tutulmasıyla ilgili herhangi bir tartışmaya dahil edildiğine dair hiçbir kayıt bulunmadığını belirtti.

JPMorgan’ın avukatları daha önce de Dimon’ı görevden alma girişimlerine karşı mücadele vermişti. Davalara başkanlık eden Yargıç Jed Rakoff, JPMorgan’ın davaların reddi talebini kısmen reddetti.

GCM Yatırım Banner

Eski JPMorgan yöneticisi Jes Staley’in de ABD bankasının kendisine olası zararlar için karşı dava açmasının ardından, eski işvereninin avukatları tarafından Nisan ayında görevden alınacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

JPMorgan’ın şikayeti, Staley’nin Epstein’ın konutlarında cinsel suçlara tanık olduğunu ve bu suçlara katıldığını iddia ediyor. Öte yandan Staley’in, Epstein’ın yasa dışı faaliyetlerine karıştığını defalarca kez reddettiği biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.