Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Analistinden Karamsar Tahmin: Borsa Yatırımcılarını Uyardı

Yatırım bankasının analisti Marko Kolanovic, ABD hisselerinin geleceğine yönelik karamsar tahminlerde bulundu. Ayrıntılar haberde…
JPMorgan Analistinden Karamsar Tahmin: Borsa Yatırımcılarını Uyardı
HABER GİRİŞ

ABD’nin önde gelen yatırım bankası JPMorgan’dan Marko Kolanovic, ABD hisselerine ilişkin yeni tahminlerde bulundu. Analist FED’in yüksek faiz politikasına ve yavaşlayan büyümeye atıfta bulunarak, hisse senetlerindeki rallinin sürmeyeceğini düşünüyor.

ABD’de hisse senetleri bu yılın başından itibaren güçlü bir ralliye imza atmıştı. JPMorgan analisti, tahvil getirilerinin düşmesi ve FED’in son toplantılarındaki güvercin söylemlerin, kısa vadede hisse senetleri için olumlu olduğunu ancak büyüme-politika dengesinin yıl sonuna kadar zorlu olmaya devam edeceğini söyledi.

FED’in faizleri daha uzun süre yüksek seviyelerde tutacağına dikkat çeken Kolanovic, bunun uzun vadeli getirileri aşağı çekebileceği uyarısında bulundu. Bu durumun 2024’te bilançoların daha kötü geleceği beklentisiyle, hisse sene senetlerini olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Kolanovic, petrol ve dolardaki yukarı yönlü hareketlerin de hisse senetlerini olumsuz etkileyeceğini belirterek, sağlıklı bir ekonomik yavaşlama ile resesyon başlangıcı arasındaki farkı görmenin zorlaştığına dikkat çekti.

2022 yılında hisse senetleri büyük bir düşüşe tanık olurken, Kolanvoic iyimser tahminleri ile öne çıkmıştı. Bu yıl ABD’de ekonomik görünümün kötüye gitmesi nedeniyle geçtiğimiz aylarda hisse senetleri ile görüşlerini tersine çevirmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.