Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Johnson & Johnson Hisseleri 24,8 Milyar Dolarlık Gelir Sonrası Düştü

Johnson & Johnson, 2021'in dördüncü çeyreğinde Covid aşı satışlarının da desteğiyle 24,8 milyar dolarlık gelir açıklarken hisseler düştü. Detaylar aşağıda;
Johnson & Johnson Hisseleri 24,8 Milyar Dolarlık Gelir Sonrası Düştü
Yorum

ABD’li önde gelen ilaç şirketi Johnson & Johnson, çeyreklik kazanç raporunu açıkladı. 2021’in dördüncü çeyreğine ilişkin raporuna göre Johnson & Johnson, 2,13 dolarlık hisse başına kazanç açıklarken geliri 24,8 milyar dolar oldu. Bu 25,29 milyar dolarlık beklentilerin altında kaldı.

Düzeltilmemiş olarak ise J&J, dördüncü çeyrekte 4,74 milyar dolarlık kazanç elde ederek bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 1,74 milyar doları neredeyse üçe katladı.

Beklentilerin altında kalan 24,8 milyar dolarlık gelir, büyük ölçüde Covid aşısının 1,82 milyar dolarlık uluslararası satışlarından dolayı 2020’nin aynı çeyreğine kıyasla yüzde 10,8 oranında arttı.

Johnson & Johnson Hisse Açılış Öncesi Düştü
KAYNAK: MarketWatch

Kazanç cephesinde beklentileri karşılasa da geliri tahminlerden düşük gelen şirketin hisseleri açılış öncesinde düştü.

Şirket 2021’in tamamında ise 93,8 milyar dolarlık gelir elde etti ki bu yüzde 13,6 büyümeyi yansıttı. J&J, bu yıl hisse başına 10,40 ila 10,60 dolar kazanç ve 98,9 milyar ila 100,4 milyar dolar aralığında gelir elde etmeyi beklediğini bildirdi.

Johnson & Johnson CEO’su Joaquin Duato, kazanç bilançosunda 2021 performansının, işlerinin tüm segmentlerinde devam eden gücü yansıttığını söyledi. “Güçlü sonuçlarımız, finansal profilimiz ve yenilikçi boru hattımız göz önüne alındığında, 2022 ve sonrasında başarı için iyi bir konumdayız.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu