Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Johnson & Johnson 3Ç21 Kazancını Açıkladı! Hisseler Yükselişin Ardından Eksiye Döndü

Üçüncü çeyrekte beklenti üstü kazanç açıklayan Johnson & Johnson hisseleri yükselişin ardından negatife döndü.
Johnson & Johnson 3Ç21 Kazancını Açıkladı! Hisseler Yükselişin Ardından Eksiye Döndü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson, 2,36 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla hisse başına 2,60 dolar kazanç açıkladı. Üçüncü çeyrek sonuçları piyasalarda memnuniyetle karşılanırken hisseler açılış öncesinde önce yükseldi sonra düştü.

Haftalık bazda pozitif performans sergileyen JNJ kodlu hisseler, bir ayda yüzde 2,7, 3 ayda yüzde 5 değer kaybetti. Bir yılda ise yüzde 10,8 arttı.

Johnson & Johnson Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Söz konusu dönemde 23,34 milyar dolarla beklentilerden düşük gelir elde eden Johnson & Johnson, tam yıl kazanç beklentisini de hisse başına 9,77 dolar ile 9,82 dolar aralığına artırdı.

Şirketin önceki tahmini 9,60 ila 9,70 dolar aralığındaydı. Satışlar için de önceki 93,8 milyar ila 94,6 milyar dolarlık tahminini 94,1 milyar ila 94,6 milyar dolar aralığına yükseltti.

Üçüncü çeyrekte 502 milyon dolarlık Covid-19 aşısı satan Johnson & Johnson’ın CEO’su Alex Gorsky, şirketin üçüncü çeyrek sonuçlarının sağlam bir performans gösterdiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

COVID-19 ve diğer küresel trendlerin etkilerinden kaynaklanan gelişen pazar dinamikleri karşısında şirketin paydaşların ihtiyaçlarını karşılamak için gereken duyarlılığı ve çevikliği göstermeye devam ettiğini dile getirdi.

Aynı zamanda gelecekteki büyümeyi yönlendirmek için bir dizi yenilik ve önemli ticari platformlara başarılı bir şekilde yatırım yaptığını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın