Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Joe Biden’dan Enflasyon Açıklaması: İşimiz Daha Bitmedi

ABD Başkanı Joe Biden, açıklanan enflasyon verilerini değerlendirdi. Ayrıntılar haberde…
Joe Biden’dan Enflasyon Açıklaması: İşimiz Daha Bitmedi
HABER GİRİŞ

Küresel piyasaların beklediği ABD’nin Temmuz ayı enflasyon verisi açıklandı. Enflasyon beklentilerin de altında bir şekilde yıllık bazda yüzde 8,5 olarak açıklandı.

Açıklanan veriler sonrası ABD Başkanı Joe Biden değerlendirmede bulundu. Biden enflasyonun ılımlılık belirtileri gösterdiğini, ancak tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Raporla ilgili değerlendirmesini paylaşan Biden, “Enflasyonun ılımlı olmaya başladığına dair bazı işaretler görüyoruz. İnsanlar hala acı çekiyor. Bazı işaretleri görmeye başladık.” ifadelerini kullandı.

Biden’ın danışmanları, gaz fiyatlarının özellikle seçmenler için hassas olduğunu düşünüyor ve fiyatları gevşetmek için ülkenin stratejik rezervlerinden petrol çıkardılar.

Danışmanlar bunu yapmanın ekonomiyi durgunluktan uzak tutacağını ve Kasım ayında gerçekleştirilecek ara seçimlerde Biden’a ve partisine yardımcı olacağını söylüyorlar. Cumhuriyetçiler, Biden’ın ekonomi yönetimini başlıca kampanyaları olarak kullanıyor.

GCM Yatırım Banner

Biden: Enflasyonda Ek Rüzgarlar Olabilir

Başkan Biden, yönetiminin enflasyonu düşürme hedefinde aksiliklerle karşılaşabileceğini vurguladı. Enflasyonu Düşürme Yasası’nın en kısa sürede onaylanması gerektiğini belirtti.

Biden sözlerinin devamında, Avrupa’daki savaştan tedarik zincirlerinin bozulmasına ve Asya’daki pandemi kaynaklı kesintilere kadar karşılaşılan küresel zorluklarla birlikte, önümüzdeki aylarda ek rüzgarlarla karşı karşıya kalınabileceğini kaydetti.”İşimiz daha bitmedi.” ifadesini kullandı.

Ülkede enflasyon Haziran ayında yüzde 9.1’e kadar tırmanmış ve 41 yılın zirvesine ulaşılmıştı. Artan enflasyon ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bilançoyu daraltma ve faiz artırım uygulamalarını beraberinde getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.