Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jim Carrey Facebook Hisselerini Doğru Zamanda Elden Çıkardı!

“Facebook devri, Myspace gibi sona erecek” söylentilerinin gerçeğe dönüşebileceği şu günlerde, Jim Carrey’nin hisse satışı bir kez daha gündeme geldi. Çünkü;
Jim Carrey Facebook Hisselerini Doğru Zamanda Elden Çıkardı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sadece birkaç hafta önce Jim Carrey’nin önerilerine kulak veren yatırımcılar, şu anda verdikleri doğru kararın tadını çıkarıyor olmalılar. Zira Cambridge Analytica skandalı, sosyal medya devinin günler içinde erimesine yol açtı.

Bu noktada; Facebook’u boykot eden Jim Carrey, sosyal medya devi yüzünden binlerce, belki de milyonlarca dolarını kaybetmeyenler arasına girdi diyebiliriz. Çünkü ünlü aktör, 6 Şubat’ta Twitter üzerinden yaptığı duyuruyla Facebook’taki bütün hisselerini satacağını ve hesabını sileceğini belirterek diğerlerini de kendisine katılmaya davet etmişti.

Kararına gerekçe olarak Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahalesini gösteren Jim Carrey, şirketin Ruslardan kazanç elde ettiğini belirtmişti.

Sosyal medya devinin buna rağmen hala konuyla ilgili bir şey yapmadığının üzerinde durarak diğer yatırımcıları da Facebook’u boykot etmeye çağırmıştı. Ve yaşanan son olaylar gösteriyor ki “geleceğimizi önemsiyorum” diyen Jim Carrey bu hareketiyle gayet doğru bir karar aldı

Çünkü 50 milyon kullanıcının bilgilerinin çalındığı ortaya çıkan Facebook’un hisseleri günlerdir düşüyor.

Facebook Hisseleri Günlerdir DüşüyorSöz konusu düşüşü; Facebook’un piyasa değerinin 3 günde 60 milyar dolar azalmasına bakarak daha rahat anlayabiliriz. Hafta başından itibaren ilk gün 24 milyar dolar, ikinci gün 43 milyar dolar, üçüncü gün de 60 milyar dolarlık kayıp yaşayan Facebook, bir mucize olmadığı sürece kan kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ayrıca Jim Carrey’nin söz konusu çağrıyı yaptığı zaman Facebook hisselerinin 185 dolar civarında olduğunu da belirtelim.

Jim Carrey Facebook Boykotu Son olarak 168 dolarlık kapanış fiyatı olan hisseler Eylül’den bu yana en büyük düşüşünü yaşıyor. Ancak bazı analistler, Facebook skandalının yatırımcılar için alım fırsatı olduğunu söylüyor.

GCM Yatırım Banner

Böyle düşünen şirketler arasındaki KeyBanc Capital Markets’in analisti Andy Hargreaves, Facebok hisselerinin şu an değerinin altında olduğunu ve bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor. Diğer taraftan; Nordeo Bank’tan yapılan açıklamaya göre şirketin yatırım fonu bundan böyle Facebook hissesi satın almayacak.

Sürdürülebilir fonla aldıkları hisseleri ellerinde tutmaya devam edeceklerini açıklayan Nordeo Bank yöneticisi, bundan böyle Facebook’tan hisse alım işlemi yapılmayacağını duyurdu. Neticede; şu dönemin Facebook hissesi almak için uygun zaman olup olmadığı konusunda tezat fikirler var.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın