Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jeofizik Mühendisi Ercan İstanbul Depremi için Tarih Verdi

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Maraş depremine yönelik değerlendirmede bulunarak, İstanbul depremi hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Jeofizik Mühendisi Ercan İstanbul Depremi için Tarih Verdi
Yorum

Kahramanmaraş merkezli depremden sonra en çok konuşulan konulardan biri de İstanbul depremi oldu. Uzmanlardan konuya yönelik değerlendirmeler gelirken son açıklama Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan geldi.

Bir konferansta konuşan Ercan, ilk olarak Maraş merkezli depreme yönelik değerlendirmede bulundu.

“Deprem Bölgesinden Yapılan Göçler Durdurulmalı”

Ercan, orada ilk önce yapılması gerekenin göçü durdurmak olduğunu kaydetti. Yaklaşık 2 milyon kişinin buradan göçtüğünü dile getirdi. Göçün hemen durması gerektiğini kaydederek, çiftçinin göç etmesi durumunda tarım konusunda sıkıntı yaşanacağını bildirdi.

Gündemde en çok konuşulan konulardan biri olan İstanbul depremi hakkında değerlendirmede bulundu.

“2045’e Kadar İstanbul’da Deprem Meydana Gelmez”

Jeofizik Yüksek Mühendisi Ercan şu açıklamada bulundu:

“Umarım ki ben yanılmam 2045’e kadar İstanbul’a deprem gelmez. Eğer arkadaşlarımızın dediği gibi her an deprem olursa Kuzey Marmara’da vay Türkiye’nin haline”

Bu gelişmelerin öncesinde Ercan, Maraş depremi ile “Artçı depremler bu boyutta en az 4 ay sürecek. Yaralı evlere girmeyin” uyarısında bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu