Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jeofizik Mühendisi Ercan İstanbul Depremi için Tarih Verdi

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Maraş depremine yönelik değerlendirmede bulunarak, İstanbul depremi hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Jeofizik Mühendisi Ercan İstanbul Depremi için Tarih Verdi
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremden sonra en çok konuşulan konulardan biri de İstanbul depremi oldu. Uzmanlardan konuya yönelik değerlendirmeler gelirken son açıklama Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan geldi.

Bir konferansta konuşan Ercan, ilk olarak Maraş merkezli depreme yönelik değerlendirmede bulundu.

“Deprem Bölgesinden Yapılan Göçler Durdurulmalı”

Ercan, orada ilk önce yapılması gerekenin göçü durdurmak olduğunu kaydetti. Yaklaşık 2 milyon kişinin buradan göçtüğünü dile getirdi. Göçün hemen durması gerektiğini kaydederek, çiftçinin göç etmesi durumunda tarım konusunda sıkıntı yaşanacağını bildirdi.

Gündemde en çok konuşulan konulardan biri olan İstanbul depremi hakkında değerlendirmede bulundu.

“2045’e Kadar İstanbul’da Deprem Meydana Gelmez”

Jeofizik Yüksek Mühendisi Ercan şu açıklamada bulundu:

GCM Yatırım Banner

“Umarım ki ben yanılmam 2045’e kadar İstanbul’a deprem gelmez. Eğer arkadaşlarımızın dediği gibi her an deprem olursa Kuzey Marmara’da vay Türkiye’nin haline”

Bu gelişmelerin öncesinde Ercan, Maraş depremi ile “Artçı depremler bu boyutta en az 4 ay sürecek. Yaralı evlere girmeyin” uyarısında bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın