Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jeff Bezos’tan ABD Başkanı Biden’a Enflasyon Suçlaması

Amazon’un patronu Jeff Bezos, ABD Başkanı Biden’ı enflasyon yorumunun Beyaz Saray tarafından incelenmesi gerektiğini söyledi.
Jeff Bezos’tan ABD Başkanı Biden’a Enflasyon Suçlaması
Yorum

Dünyanın en zenginlerinden olan Jeff Bezos, ABD Başkanı Joe Biden’ın enflasyonu düşürmek için sunduğu öneriyi hedef aldı. Biden’ı yanlış yönlendirme yaymakla suçlayan Bezos’un açıklamaları, Biden’ın enflasyon düşürme önerisinin ardından geldi.

Bu hafta açıklanan veriler ABD’de enflasyonun yüzde 8,3’le tarihi seviyelerde kaldığını gösterirken Biden, enflasyonu düşürmek için en zengin şirketlerin adil vergi paylarını ödemeleri gerektiğini savundu.

Biden’ın yorumu ses getirirken ABD’nin devleri arasında yer alan Amazon’un patronu, yeni kurulan Dezenformasyon Kurulu’nun Biden’ın önerisine bakması gerektiğini söyledi.

Dezenformasyon Kurulu, İç Güvenlik Bakanlığı ve Beyaz Saray’ın, özellikle sosyal medya platformlarında dezenformasyonu dizginlemeye yardımcı olan bir girişimi olarak biliniyor.

Sosyal eşitsizliği azaltmak için zenginleri daha fazla vergilendirmeyi savunanların eleştirilerinin hedefi olan Bezos, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şirket vergilerinin artırılması tartışılabilir. Enflasyonu dizginlemek tartışmalar için kritiktir. Bunları birbirine karıştırmak sadece yanlış yönlendirmedir.”

Biden, enflasyonu düşürme önerisinde direk olarak Amazon’u ya da Bezos’u hedef almasa da daha önce teknoloji devini açıkça eleştirmişti. Mayıs 2020’de Biden, Amazon’un vergilerini ödemeye başlaması gerektiğini belirterek; “Hiçbir şirketin ne kadar büyük olduğu umurumda değil” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu