Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jeff Bezos: Elon Musk ile Twitter’ın Çin’deki Sansürü Kalkabilir

Amazon kurucusu Jeff Bezos, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını değerlendirdi ve uygulamanın Çin’de ki sansürünün sona erebileceğini söyledi.
Jeff Bezos: Elon Musk ile Twitter’ın Çin’deki Sansürü Kalkabilir
Yorum

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının yankıları sürüyor. Dünyanın en zengin insanlarından bir diğeri ve Amazon kurucusu Jeff Bezos’tan da bu gelişmeye dair açıklamalar geldi.

Bezos’a göre Twitter’ın Elon Musk’a geçmesi, uygulamanın Çin pazarındaki değerini yükseltebilir. Musk’ın Çin’deki bağlantılarına atıfta bulunan Bezos, Tesla’ın Şangay’da fabrikası olduğunu ve hammadde tedarik sürecinde Çinli fabrikalara bağımlı olduğunu söyledi.

Çin halihazırda Twitter, Facebook, Instagram, YouTube gibi popüler sosyal medya platformlarını yasaklıyor. Bezos’a göre Musk, Çin’deki bağlantıları sayesinde Twitter’da uygulanan sansürün üstesinden gelebilir.

Amazon kurucusu bu konuyla ilgili “Ama göreceğiz. Musk, bu tür karmaşıklıkta gezinmede son derece iyidir.” ifadelerini kullandı. Musk ve Bezos daha önce uzay projeleri konusunda pek çok kez fikir ayrılıkları yaşadı. Elon Musk halihazırda SpaceX’in kurucusu, Jeff Bezos’un ise kendisine ait uzay girişimi Blue Origin bulunuyor.

Milyarder ismin Twitter’ı satın almasına dair bir açıklama ise platformun kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Dorsey bu gelişme sonrası ‘Elon güvendiğim tek çözüm’ açıklamasını yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu