Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jeff Bezos Boşandığı Eşine 35 Milyar $‘lık Hisse Vermesine Rağmen Hala Dünyanın En Zengini

Jeff Bezos ile MacKenzie Bezos’un boşanma süreçleri tamamlandı ve 35 milyar dolara ulaşan anlaşma neticesinde MacKenzie Bezos dünyanın en zengin beş kadını arasına girdi. Detaylar aşağıda;
Jeff Bezos Boşandığı Eşine 35 Milyar $‘lık Hisse Vermesine Rağmen Hala Dünyanın En Zengini
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en zengini olan Jeff Bezos ile yıllardır evli olan MacKenzie Bezos, Perşembe günü Twitter’dan yaptığı açıklamada boşanma süreçlerinin tamamlandığını duyurdu. Buna göre MacKenzie Bezos, kendi sine 35.6 milyar dolarlık Amazon hissesinin verildiğini bildirdi.

McKenzie Bezos, eski eşine yüzde 25 seviyesindeki kendi hisselerinin kontrolüyle birlikte çiftin Amazon’daki hisselerinin yüzde 75’ini verdiği için mutlu olduğunu söyledi. Ayrıca Washington Post ve Blue Origin’deki tüm paylarını da Jeff Bezos’a bıraktığını dile getirdi. Kendi planları için heyecanlı olduğunu, geçmiş için minnet duyduğunu ve gelecek için sabırsızlandığını da aktardı.

Kaynaklarda anlaşmanın MacKenzie Bezos’u Bloomberg verilerine göre dünyanın dördüncü en zengin pozisyonuna ulaştırdığı yazıldı.

MacKenzie Bezos Dünyanın Dördüncü En Zengin KadınıBuna göre eski eşi dünyanın en zengini olan kadın, Francoise Bettencourt Meyers, Alice Walton ve Jacqueline Mars’ın arkasından gelecekti. Ayrıca MacKenzie’nin şirketin yüzde 4’ünü temsil eden hisselerini elinde tutacağı ve bunun kendisini eski eşi ve Vanguard’ın ardından teknoloji devinin üçüncü en büyük hissedarı yapacağı aktarıldı.

Öte yandan, 35.6 milyar dolarlık Amazon hissesi kaybettikten sonra bile Jeff Bezos’un dünyanın en zengin insanı olmaya devam etmesi dikkat çekti.

Jeff Bezos 35 Milyar Dolar Kayba Rağmen Hala Dünyanın En ZenginiSon dosyalamalara göre, Jeff Bezos’un şirketin yüzde 12’lik payıyla Amazon’un en büyük hissedarı olarak kaldığı görüldü. MacKenzie Bezos gibi gelişmeleri Twitter’dan duyaran Jeff Bezos da eski eşi gibi ona minnettar olduğunu dile getirdi. “Bu süreçte gösterdiği destek ve nezaketi için minnettarım ve arkadaşlar ve ortak ebeveynler olarak yeni ilişkimiz için sabırsızlanıyorum” dedi. Tabii söz konusu duyurular, yatırımcıların boşanma haberlerinin ardından Amazon’da kimin oy kullanma yetkisi olacağı konusundaki endişelerini ortada kaldırdı.

Çünkü boşanma avukatlarına göre Bezos çiftinin ayrılıkları, ikili Amazon başlamadan önce birlikte oldukları için benzersiz bir durumu temsil ediyordu. Sonuçta diğer şirket kurucuları ve CEO’ların boşanma davalarında genellikle eşleriyle varlık sahibi olduktan sonra evlendikleri görülüyordu. MacKenzie Bezos’un ise Jeff Bezos’un başarı hikayesinde de görüldüğü gibi Amazon’un köklerini atmasında önemli rol oynadığı biliniyordu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.