Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jeff Bezos, 3 Gün İçinde 1.8 Milyar Dolarlık Amazon Hissesi Sattı!

Dünyanın en zengini Jeff Bezos, 3 gün içinde 1.8 milyar dolarlık Amazon hissesi sattı. İşte satışın nedeni ve haberin detayları;
Jeff Bezos, 3 Gün İçinde 1.8 Milyar Dolarlık Amazon Hissesi Sattı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni federal dosyalamalar Amazon CEO’su Jeff Bezos, Temmuz ayının son üç gününde yaklaşık 1.8 milyar dolarlık Amazon hissesi sattığını gösterdi.

Satış, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bildirilen geçen yılın Ekim ayındaki 33 milyon dolarlık hisse satışından bu yana yapılan ilk işlem oldu. Bu kez Bezos, 29 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında üç satış yaptı ve 900 bin adet hisse senedini, hisse başına ortalama 1.900 dolardan elden çıkardı.

Yine de en son satıştan sonra bile Jeff Bezos’un Amazon’da hala 58.1 milyon hissesinin olduğu bildirildi.

Jeff Bezos 58.1 Milyon Hisse Sahibi Satış, dolar değerine göre Jeff Bezos’un şirket tarihinde bu kadar kısa sürede yaptığı en büyük satış olarak aktarıldı. Diğer taraftan satış akıllara, Jeff Bezos’un 2017 yılında gazetecilere verdiği demeçte uzay araştırma şirketi Blue Origin’i finanse etmek için her yıl Amazon stoklarından yaklaşık 1 milyar dolar satmayı planladığı yönündeki açıklamasını getirdi.

Servetini Blue Origin için harcayacağını söyleyen Jeff Bezos, şirketini desteklemek için her yıl Amazon’dan 1 milyar dolarlık finansman sağladığını ve bunu yapmaya devam edeceğini belirtmişti.

Jeff Bezos  Blue Origin 1 Milyar Dolar harcayacak Ayrı bir şekilde, 2018 yılında artık eski eşi olan MacKenzie Bezos ile birlikte Day One Fund isimli fon için 2 milyar dolar taahhüt etmişti. Eşi MacKenzie Bezos ile boşanma davasında ise Bezos, çiftin elindeki yüzde 75’lik Amazon hissesini ve MacKenzie Bezos’un hisselerinin kontrolünü elinde tutmuştu.

Boşandığı eşine 35 milyar dolarlık hisse vermesine rağmen dünyanın en zengini unvanını kaybetmeyen Bezos, servetinin büyüklüğüyle çok konuşmuştu.

GCM Yatırım Banner

Son satıştan sonra da zenginliğinden pek bir şey kaybetmemiş gibi görünen Bezos, şu anda Forbes’a göre 115 milyar dolarlık servetin sahibi. Geçtiğimiz günlerde milyarlarımı uzaya harcıyorum çünkü gezegen ve gelecek için önemli açıklaması yapan Bezos, ileride daha çok satış yapacağının sinyalini vermişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.