Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JE Design Seat Ateca’ya Havalı Off Road Vücut Kiti Hazırlamış!

Seat'ın yakışıklı hafif arazi aracı Alman JE Design ile macera dolu bir hale kavuştu!
JE Design Seat Ateca’ya Havalı Off Road Vücut Kiti Hazırlamış!
HABER GİRİŞ

VW’nin katkılarıyla, modellerini her sınıfta kanıtlayan Seat, 2 yıl önce 4×4 SUV alanına Ateca ile girmişti. Donanım seçenekleri açısından bakıldığında ana yüklenicisinden bir farkı yoktu. Tasarımı! O kısımda da özgün stillerde gidilerek farkını ortaya koymuştu. Sonrasında modifiyeli Ateca diyebileceğimiz cinsten örneğini Cupra yapmıştı. İkinci olarak Ateca tuning çalışması JE Design şirketinden geldi.

Amaç bu sefer farklı. Cupra, hız için bir şeyler yapmaya çalışırken, JE’nin Ateca’yı arazi şartlarına adapte işleri yaptığını gördük. Görünüme göre sağlam yükseltme paketleri bulunuyor. Nokta iyi belirlenmiş ve Xcellence seviyeden sonra üstüne düşeni yapmış.

Hiç bir renk Ateca’nın bu makyaj rengi kadar ilgi çekemez.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kırmızıya, maviye veya “ben burdayımın daha şiddetlisi” olan pembe tonlu bir renkle Ateca’nızı düşünün, “Khaki Matt” (Haki Mat) ton kadar dikkat çekeceğini düşünmüyoruz. En azından erkekler için konuşalım!

Karşımızdaki aracın bu kadar güzel gözükmesinin nedeni, modelin kendisinin bizzat çok güzel şekillere sahip olmasından geliyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==JE Design, hücum botuna çevirdiği SUV’un ön kısmında ilk önce tampon ve alt koruma kısmında gümüş renk parça kullanarak mat rengin üzerinde hareketli bir şeyler yapmak istemiş.

Dinamik ve sağlam duruş nedenlerinin ikinci kısmına bakalım.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Heibronn/Almanya merkezli tuning şirketi, VW ve araç grubunda uzmanlaşmış bir firmadır. JE, off road araçlarında olması gereken perçinli çamurlukları es geçmemiş. Normalinden 3,5 santim daha geniş tutulduğu Ateca, tank gibi durmuyor mu?

GCM Yatırım Banner
Geliştirmenin üçüncü aşaması aracın durduğu yerle alakalı!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==JE Design geliştiricileri çamurluk dodiklerinin altına 16 inç 215/65 arazi lastiklerini yerleştirmiş. Bu, aracın 2 cm kadar yükselmesini sağlamış. Süspansiyon sistemiyle de biraz oynadıktan sonra Ateca normalden 4,5 cm kadar yerden yüksekliği artırılmış.

İspanyol komandomuzun arka kısmı için de ufak bir V10 TDI görüntüsü inşa edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Orta hacimli 4×4’müze krom dört çıkışlı egzoz sistemi takılmış. Çıkışların bulunduğu difüzör de ön kısımdakine uygun duruyor.

Güç üretme merkezinde standartlar dışına çıkılmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2.0L TDI’dan 190 ps ve 400 nm torkla alınıyor. Yani modifiye sadece dış kısımda gerçekleştirilmiş. JE Design’ın çalışması gerçekten hoşumuza gitti. Abartı denilecek tek bir nokta bulamadık.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Larte Desing’ten Infiniti QX80’ne Karanlık Modifiye!

Her şeyi görsel açıdan en iyisi olacak şekilde ayarlanmış. Ateca’nın arazi duruşu neredeyse 3 kat artırılmış. Hafif arazi aracı bunun gibi ağır araziye adapte edilir mi? Evet neden olmasın! Seat Ateca’nız olsa JE Design’dan bunu istemez miydiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın