Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JCR Avrasya Vestel’in Notunu Verdi

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Vestel Elektronik'in kredi notunu açıkladı. Detaylar haberde...
JCR Avrasya Vestel’in Notunu Verdi
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi değerlendirdi.

Buna göre yapılan açıklamada şirketin, Vestel City’de tek çatı altında üretim yapmanın getirdiği verimlilik ve maliyet avantajları, kurumsal yönetim ilkelerine uyum, öz kaynaklara yapılan değer seviyedeki nakit dışı katkı hususunda değerlendirildiği belirtildi.

Ayrıca ana ihracat pazarında devam eden sektörel daralma, inovasyona verilen kayda değer önem ve yeterli seviyedeki nakit akışı kapsamında Vestel Elektronik’in değerlendirildiği bildirildi.

JCR Avrasya Vestel Elektronik Kredi Derecelendirme
Kaynak: JCR Avrasya

Bu hususlar kapsamında Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu ‘A (tr)’ (Stabil Görünüm) seviyesinde teyit edildiği kaydedildi.

Bunun yanında Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu ‘J1 (tr)’ (Stabil Görünüm), Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Kurum Kredi Rating Notu ‘BB’ (Negatif Görünüm), Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Kurum Kredi Rating Notu ‘BB’ (Negatif Görünüm) olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada işlem gören şirketin (VESTL) hisseleri yatırımcıya yıllık bazda yüzde 11,95 kazandırdı. Aylık bazda yüzde 4,8, haftalık bazda ise yüzde 3,86 değer kaybettirdi. Bugün açılışı 59,90 TL’den yapan hisseler, kapanışı 58,85 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.