Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JCR Avrasya PhillipCapital’in Kredi Derecelendirmesini Yaptı

Aracı kurumlar içinde bilinen isimlerden olan PhillipCapital, JCR Avrasya Derecelendirme tarafından değerlendirildi.
JCR Avrasya PhillipCapital’in Kredi Derecelendirmesini Yaptı
HABER GİRİŞ

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş hakkındaki değerlendirmesini yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan rapora göre kurumun uzun vadeli ulusal kredi rating notu A- (tr), kısa vadeli ulusal kurum kredi notu J1 (tr) olarak belirlendi. Her ikisi içinde stabil görünüm değerlendirmesi yapıldı.

Uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kurum kredi rating notları BB, görünümleri negatif olarak belirlendi.

Derecelendirme yapılırken, 2022 yılı mali verilerinde geçen yılın aynı dönemine göre gelişme gösteren kar yaratma kapasitesi, tahvil ihraçları ile çeşitlendirilmiş fonlama yapısının finansal esneklik sağlaması, tek hissedar olan Phillip Brokerage PTE’nin grup içinde sinerji yaratması gibi durumlar göz önüne alındı.

Bunların yanında geniş yetkili aracı kurum kimliğiyle geniş hizmet yelpazesinde faaliyet göstermesi de olumlu etki sağlayan durumlar arasında yer aldı.

Öte yandan sektördeki Pazar payının düşük olması, Türk sermaye piyasalarındaki yoğun rekabet, gelişmekte olan pazarlara yönelik risk iştahının potansiyel ekonomik ve jeopolitik risklere karşı kırılganlığı ile belirsizliğin, karmaşık ve yapılandırılmış ürünlerin risk seviyesini ve operasyonel riskleri artırması ise olumsuz yönde etkileyen unsurlar oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.