Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JCR Avrasya Kent Gıda’nın Kredi Derecelendirmesini Tamamladı

JCR Avrasya Kent Gıda’nın kredi derecelendirme sürecini tamamladı. Kredi notu ve görünümüne dair tüm detaylar şirket tarafından paylaşıldı.
JCR Avrasya Kent Gıda’nın Kredi Derecelendirmesini Tamamladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından tamamlanan, kredi derecelendirme süreci sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı. Yapılan değerlendirmeye göre JCR Avrasya, Kent Gıda’nın uzun vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notunu AAA (tr), kısa vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notunu J1 + (tr) olarak belirledi.

Uzun vadeli uluslararası yerel ve yabancı kurum kredi rating notları BBB + olarak açıklandı. Tüm kredi notlarında ise görünüm durağan olarak kaydedildi.

Kredi notları belirlenirken, şirketin coğrafi alanı ile ürün yelpazesindeki çeşitliliğin gelir akışını desteklemesi, brüt kâr ile uyumlu sürdürülebilir FAVÖK yaratma kapasitesi, artan finansal borca rağmen güçlü kaldıraç ve karşılama metrikleri, pozitif nakit akışı metriklerinin ılımlı bir mali yapı sağlaması gibi unsurlar pozitif etki olarak yer aldı.

Krent Gida Kredi Notu
Kaynak: KAP

Kent Gıda’nın dövize bağlı geliri kur riski yaşama ihtimalini azaltırken, başarılı geçmiş deneyimi ve dünya çapında tanınan güçlü ortaklık yapısının uluslararası geçerlilikte kredibilite sağlaması da ele alınan maddeler arasında sayıldı.

Bunların yanında kurumsal yönetim ilkelerinin geliştirilmiş uygulamaları, faaliyet oranındaki hafif düşüşe rağmen yüksek operasyonel giderleri, karlılık rakamlarının hammadde fiyat hareketleri ve talep dinamiklerinden etkilenmesi, yüksek emtia fiyatları, yurt içinde firmaların finansmana ulaşımını sınırlayan finansal koşullar da kredi notunu belirleyen faktörlerden oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu