Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Japonya’dan Türkiye-Suriye Depremi için 27 Milyon Dolarlık Taahhüt

Japonya hükümeti, Türkiye ve Suriye depremzedeleri için 27 milyon dolarlık acil insani yardım taahhüdünde bulundu.
Japonya’dan Türkiye-Suriye Depremi için 27 Milyon Dolarlık Taahhüt
HABER GİRİŞ

Japonya hükümeti, geçen hafta yıkıcı depremlerin vurduğu Türkiye ve Suriye için yaklaşık 27 milyon dolarlık acil insani yardım sözü verdi. Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi Yoshimasa bugün gazetecilere verdiği demeçte, yardımın her iki ülkeye de Dünya Gıda Programı ve Japon sivil toplum kuruluşları aracılığıyla ulaştırılacağını söyledi.

Afetin ilk günlerinde, yardım açıklayan ilk ülkeler arasında yer alan Japonya’da paketin detayların araştırıldığını belirtti.

Bakan Yoshimasa, Tokyo’nun hızlı hareket etmeye ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak için gereken her türlü desteği sunmaya devam edeceğini dile getirdi.

Japonya Başbakanı Fumio Kişida, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından taziye ve geçmiş olsun dileklerini paylaşmıştı.

Ülkemize yönelik yardımların süreceğini söyleyen Kişida, Japon hükümeti olarak Türkiye’ye, kurtarma ekipleri gönderdiklerini belirtmiş, ihtiyaca göre gerekli malzemelerin ulaştırılacağını aktarmıştı.

GCM Yatırım Banner

10 Şubat’ta Japon hükümet, depremin meydana getirdiği zararlara müdahalede Türkiye’ye acil yardım onaylamıştı. Çadır, battaniye ve uyku tulumu olmak üzere yardım malzemeleri Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) aracılığıyla Türkiye’ye gönderilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın