Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jantsa Sermaye Tavanını 900 Milyon TL’ye Çıkarma Kararı Alırken Hisseler Artıyor

Jantsa Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında kayıtlı sermaye tavanını 900 milyon TL’ye çıkarmak için karar aldı. Hisseler haftaya artıda başladı.
Jantsa Sermaye Tavanını 900 Milyon TL’ye Çıkarma Kararı Alırken Hisseler Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanı artışı ve süre uzatımı hakkında bildirimde bulundu. Jantsa Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında 150 milyon TL olan ve 2021 sonunda bitecek olan kayıtlı sermaye tavanının 900 milyon TL’ye çıkarılması ve süresinin 2026 sonuna uzatılmasına karar verildi.

Gerekli izinlerin alınması için SPK ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na başvuru yapılması ve söz konusu esas sözleşme değişikliğinin yapılacak ilk Genel Kurul’un onayına sunulması için karar aldı.

24 Aralık seansını 64,9 Türk lirasında tamamlayan JANTSA hisseleri, haftanın ilk gününe 65,6 ile yüksek başladı.
Jantsa Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılışın ardından artış sürerken KAP bildirimiyle 67 TL üzerine çıktı. TSİ 11.20’de yüzde 3,1 artıda fiyatlanan hisseler, 65,30 – 67,85 lira aralığında kaldı.

Gün içi yüksek seviye JANTSA hisseleri için bir haftanın en güçlü değerini temsil etti. Artıda hareketin sürmesi durumunda 68,16 TL ilk teknik direnç olarak görev yaptı. Düşüş durumunda ise 66,01 TL ilk teknik desteği gösterdi.

Hisseler tüm göstergelerde pozitif performansa işaret ederken haftalık kazanç yüzde 2, aylık kazanç yüzde 3, yıllık kazanç yüzde 66,5’e ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu