Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jantsa Artan İş Hacimlerini Karşılamak için Yeni Fabrika Yatırımı Yapacak

Jantsa, artan iş hacimlerini karşılamak için Aydın Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrika yatırımı yapmaya karar verdiğini duyurdu.
Jantsa Artan İş Hacimlerini Karşılamak için Yeni Fabrika Yatırımı Yapacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yönetim kurulu toplantısında alınan yeni fabrika yatırımı kararını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre Jantsa, artan iş hacimlerinin karşılanması amacıyla Aydın Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni bir fabrika yatırımı yapmaya karar verdi. Aydın Ortaklar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından şirkete ön tahsisi yapılan 47 bin metrekare alan içinde yeni fabrikanın kurulmasına karar verildiği açıklandı.

Tahsis edilen alan içinde 1 milyon adet tarımsal ve endüstriyel makina jant imalatı yapılması için 35 bin metrekare kapalı bina yapılmasına, makine ve teçhizat için yeni teşvik belgesi başvuru yapılmasına karar verildiği de belirtildi.

Açıklamada, “Arsa, bina ve makine teçhizat yatırımının yaklaşık 32 milyon dolar civarında olması, %70 özkaynak, %30 dış kaynak ile yapılması öngörülmüştür. Yatırımın Ocak 2022’de başlanılmasına ve 2023 yılı başlarında tesisin devreye alınarak üretime geçmesi planlanmaktadır,” ifadeleri kullanıldı.

Yatırımın 2023 yılı başında tamamlandığı zaman mevcut Aydın Umurlu’da bulunan fabrika üretim kapasitesinin %50’sine yakın ilave bir kapasite artışı sağlanacağı da açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Bu gelişmeler yaşanırken Jantsa hisseleri (JANTS) TSİ 12:12 sularında %6,85 oranında artıda 76,45 liradan işlem görmeye başladı.
Jantsa Hisseleri %6,85 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, geçen haftaki işlemlerde 76,5 liraya kadar yükseldikten sonra bir miktar geriledi. Cuma günkü işlemlerde 69,5 liraya kadar gerileyen hisseler, ardından bir miktar toparlanma gösterdi. Geçen haftayı 71,5 liradan tamamlayan hisseler, yeni haftaya 73,1 liradan başlangıç gerçekleştirdi.

Jantsa hisseleri yeni haftaya yükselişle başladıktan sonra bir süre 72 lira sınırında hareket etti. Ardından güçlü bir ivmeyle yükselmeye başlayan hisseler, 77,6 liraya kadar yükselerek kazançlarını artırdı.

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 78,78 ve 80,86 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 73,33 ve 69,96 liradaki destek noktaları izlenecek.

Jantsa hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %5,4 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %20,66 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %134,16 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın