Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jaguar’ın Sedan ve Spor Araba Üretimi için Aldığı Son Kararı!

İngiliz Jaguar, sedan ve spor arabaların SUV'ye dönüştürüleceği iddiasına yanıt verdi!
Jaguar’ın Sedan ve Spor Araba Üretimi için Aldığı Son Kararı!
HABER GİRİŞ

Jaguar-Land Rover’ın sıkıntılı günler geçirdiğini biliyoruz. Tata’nın şirket için ortak aradığı günlerde, BMW’nin İngiliz grubunu satın alabileceği söylenmişti. Jaguar, lüks ve premium araçlarıyla ünlüyken, Land Rover zaten arazi araçlarıyla kendini kanıtlamış bir firmadır. SUV sınıfındaki patlamalar gözle görülür şekilde sedan ve wagon tarafını ağır taciz etmiş, satışlarını düşürmüştü.

Jaguar da boş durmadı ve Tesla Model X’in karşısına koyabileceği I-Pace SUV ile rekabeti kızıştırmıştı. Hal böyle olunca da markanın sedan araçlardan uzaklaşarak, bazı ikonik serilerin sonlandırılabileceği düşünülmüştü. Konu hakkında İngiliz otomobil üreticisinin tasarım patronu Julian Thomsan, Frankfurt Fuarı’nda yapılan röportajda soruları ve merak edilenleri cevapladı. Haberin detayları aşağıda;

Jaguar, kendi özel kimliğinden vazgeçmeyecek!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Julian Thomson, “Arabalar bizim için önemli bir pazar. Artık showroomumuzda birçok yetkili SUV var ancak tüm müşterileri farklı güç aktarma organları ve gövde seçenekleriyle karşılamalıyız. Bu pazarda göze çarpan ürünler yapmak daha zor ama Jags’ın farklı ve yeni olması gerekiyor. Dünyanın tamamı SUV’u döndürmüyor ve arabalara ihtiyacımız olacak. Buna inanıyorum.” dedi.

Kulaktan dolma bilgilerde amiral sınıf temsilcisi XJ sedanın ismini SUV bir araçla anılabileceği söylenmişti. Hatta bazıları ikonik ismin bu şekilde anılmasının kabul edilemeyecek bir şey olduğu söylenmişti. Bunun üzerine İngiliz şirket, tam tersi olarak Jaguar XJ’nin tamamı elektrikli bir yapıya getirilerek, Tesla Model S ve Audi e-Tron GT’ye karşı yapılacak bir hamle denilmişti.

Sedanlarda SUV’a dönüştürülecek sözleri XE ve XF için de denilmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Thomson, XE ve XF‘in de sedan yapıda hayatlarına devam edeceğini ve SUV bir gövdede olmayacaklarını kesin bir dille aktardı. Dört kapılı lüks araçlarla birlikte otomotivin zayıflayan bir kısmı da tek kapılı otomobiller. Jaguar’ın yakışıklı tek kapılısı F-Type’nin yeniden ayarlandığı ve farklı bir yapıda yeniden hazırlandığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Yeni Jaguar F-Type Artık BMW Motoruyla Hızlanacak!

BMW ile şirket arasındaki yeniden başlayacak motor alış verişi doğrultusunda, F-Type’nin M ünitelerle hızlandırılacağı haberi verilmişti. Sonuç olarak Jaguar, sedan ve spor arabaların yok olacağına inanmayarak, sonuna kadar sınıfları koruyacaklarını söylemek istiyorlar. Olabilecek en kötü sonlandırmanın fosil yakıt motorlara karşı yapılıp, yerine de elektrik motorların yerleştirileceği açıkça bizlere söylenmekte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın