Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İzmir Gelir Vergisi Rekortmenleri Listesinde Lucien Arkas İlk Sırada Yer Aldı!

Lucien Arkas, 2018 yılında İzmir'de en fazla gelir vergisi tahakkuku ile rekortmen listesinin en başında yer alan isim oldu.
İzmir Gelir Vergisi Rekortmenleri Listesinde Lucien Arkas İlk Sırada Yer Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından kentin 2018 yılına ilişkin gelir vergisi rekortmenleri açıklandı. Açıklamayla birlikte geçtiğimiz yıl en fazla tahakkuk ettirilen ilk 100 gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin listesi belirlendi. Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz yıl 12 milyon 768 bin 272 lira gelir vergisi tahakkuku ile Lucien Arkas sıralamanın en başına yerleşen isim oldu.

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, 2018 yılına ilişkin vergilendirme döneminde kent genelinde toplam 1 milyar 740 milyon 921 bin 494 lira tutarında gelir vergisi ve bunun yanında 3 milyar 587 milyon 144 bin 512 liralık kurumlar vergisi tahakkuku gerçekleştirildiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıla ilişkin vergilendirme döneminde gelir vergisi beyanıyla birlikte Türkiye genelinde en yüksek beyanda bulunan ilk 100 mükellef arasında İzmir’den 2 mükellefin yer aldığını duyuran Engin, bir mükellefin Arkas olduğunu belirtirken, diğer kişinin isminin açıklanmasını istemediğini belirtti.

Arkas, İzmir’de gelir vergisi rekortmeni olurken Türkiye genelinde ise 30. sırada yer aldı.

Lucien Arkas İlk Sıradaİzmir Vergi Dairesi’nin belirlediği listeye göre; Bernard Arkas 4 milyon 385 bin 694 lirayla listedeki beşinci yerini alırken, Nail Özkardeş’in 3 milyon 469 bin lira tutarındaki gelir vergisi tahakkuku ile sekizinci sırada yer aldığı öğrenildi.

Philsa Philip Morris Sabancı Sigara Tütüncülük AŞ, kurumlar vergisi mükellefleri listesinde 146 milyon 947 bin 286 liralık tahakkuk ile ilk sırada yer aldı.

Kurumlar Vergisi MükellefBurayı Petkim Petrokimya Holding AŞ 125 milyon 309 bin 950 lira ile listenin ikinci sırasında yer alarak takip etti. MSC Gemi Acenteliği AŞ ise 109 milyon 379 bin 436 lira ile yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Philsa Philip Morris Sabancı Sigara Tütüncülük AŞ’nin Türkiye genelindeki sıralaması 35 olurken, Petkim Petrokimya Holding AŞ 53. ve Petkim Petrokimya Holding AŞ Türkiye genelinde 65. sıraya yerleşti.

Listede yer alan isimler Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkıda bulundu. İzmir’de bireysel ve kurumlar gelir vergile sıralamasını belirleyen bu liste, ekonomiye sağlanan katkıların miktarlarında değişim olduğunu da ortaya koydu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.