Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İyi Parti Deprem Yardımları Açıklamasında Yıkılan Binaları Sorguladı

İYİ Parti Sözcüsü, Türkiye’nin seferber olduğu deprem bölgesine yönelik çalışmaları paylaşırken "bu kadar çok sayıda bina nasıl yıkıldı?" sorgusuyla dikkat çekti.
İyi Parti Deprem Yardımları Açıklamasında Yıkılan Binaları Sorguladı
HABER GİRİŞ

6 Şubat tarihli depremler, Türkiye gündeminin odak noktası olmaya devam ediyor. Tüm ülke, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan deprem bölgesindekilere yardım için elini uzatırken İYİ Parti’den de açıklama geldi.

Sözcü Kürşad Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti’nin Afet ve Koordinasyon Merkezi’nin deprem bölgelerine yönelik destek çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Partisinin 124 tır ve 11 kamyon yardım malzemesi ile 26 iş makinesini deprem bölgesine ulaştırdığını söyledi. Aynı zamanda yarın Adıyaman’da 2 çadır hastanesi kuracaklarını dile getirdi.

Ülkenin dört bir yanından başta sahada kurtarma çalışmaları, barınma, giyinme, yiyecek ve içecek olmak üzere vatandaşın birçok ihtiyacının karşılanması için büyük desteğin gelmeye devam ettiğini belirtti.

İYİ Parti Afet Koordinasyon Merkezi’nin dünden beri deprem bölgelerinde evsiz kalanların tahliyesini gerçekleştirmeye başladığını, bu kapsamda Kahramanmaraş ve

GCM Yatırım Banner

Hatay’dan bazı aileleri gönüllü ailelerin yanına yerleştirdiklerini söyledi. Bazı misafirhane ve otellerle görüşüldüğünü belirterek şöyle konuştu:

“Bizim temas kurduklarımız da dahil olmak üzere an itibarıyla 1150 yatak kapasitesine ulaştık. En acil olanlardan başlamak üzere o bölgelerden gelmek isteyenleri bu odalara yerleştireceğiz ve burada rahat şekilde kalmalarını temin etmeye çalışacağız.”

Zorlu, “daha ne kadar ders çıkaracağız” ifadeleriyle bu kadar çok binanın neden yıkıldığını sorguladı.

“Bu kadar çok sayıda bina nasıl yıkıldı? Bu binalar ne zaman, hangi prosedürlerden geçerek yapıldı? İmar affı çıktıktan sonra neler oldu? Bunları elbette konuşacağız.” diyen Zorlu, bu konuların araştırılıp zamanı geldiğinde vatandaşlarla paylaşılacağı bilgisini verdi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın